Co s cibulemi klasických lilií a Tigridium pavonium?



katulline - (9) - 92.147 (?) 
1.4.2015 13:39, zobrazeno: 4174x

Hezký den, ráda bych se zeptala zkušených... Koupila jsem cibulky lilii a tigridii. Mám je zasadit doma do květináče a po narašení je vysadit ven? Nebo je vysadit ven hned? Budu moc ráda, když někdo poradí. Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 1.4.2015 13:49

Lilie se sází pozdě na podzim nebo zjara hned po rozmrznutí půdy ven. Tigridie sázejte ve stejný čas jako gladioly (koncem dubna) - nesnáší mráz.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.249 (?), 1.4.2015 14:28

Klasické lilie (výsadba co nejdříve jakmile to počasí dovolí) a Tigridium pavonium (výsadba podobně jako mečíky v době kdy začínají kvést jabloně - nutno před zimou vyndat a uložit, není mrazuvzdorná).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katulline - (9) - 92.147 (?), 1.4.2015 14:47

Mohu tedy oboji zasadit do kvetinace a pak vysadit ven? Mám cibule a nevim, zda nechat zatím v sáčku, jak jsou a nebo zasadit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.249 (?), 1.4.2015 14:58

Na výsadbu tigridií je dost času, jen je třeba ohlídat aby nevyschly pokud ještě neraší, ale neměly by. Uložit tam, kde nemrzne.

Lilie zřejmě už raší, aby se moc nevytáhly je možné dát je do nádoby a umístit třeba na zápraží kde nebude vyloženě mrznou a vysázet na stanoviště až počasí dovolí.  Lilie snesou po zakořenění mírný mráz, nesnáší jen naše vlhké zimy a zamokření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika