Co nasadit po gladiolách



EVINKA - (18) - 93.244 (?) 
12.3.2013 11:01, zobrazeno: 6765x

Dobrý den.jsem začátečnice v zahradnictví a pěstování okrasných kytiček.Loni jsem měla v záhonku mečíky.Ale protože květy nebyly příliš hezké, rozhodla jsem se je po odkvětu na podzim ze země vytáhnout a letos bych ho chtěla osázet nízkými i vyššími trvalkami a třeba i pokryvnými rostlinkami.jen nevím jestli můžu po mečících vysazovat(nebo vysévat) vše.slyšela jsem že po mečících se nemůže do záhonu dát vše.chtěla bych mít barevně bohatě kvetoucí záhonek.poradíte mi prosím? moc děkuji za tipy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.3.2013 11:11

Nevím proč Vám mečíky vloni nešly - málo vody, možná třásněnka..?

Jinak po gladiolech můžete vysadít, vysít vše, kromě cibulovin - ať už okrasných nebo užitkových.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 12.3.2013 11:27

Píšete, že jste mečíky vytáhla, protože to nebylo ono - ale mečíky se MUSÍ na zimu vytahovat, jinak by vám zmrzly! Jinak trvalek jak vysokých, tak nízkých jsou spousty, dají se mezi ně dát i okrasné trávy, záleží na vaší představě, kvalitě země a oslunění. Pokud máte k dispozici kompost, bylo by dobré ho na záhon pro trvalky přidat. Nebo koupit pár pytlů zahradnického substrátu a přidat ten (aby utvořil vrstvu tak 5cm po povrchu záhonu a promíchat ho s horní vrstvou země). Záhon pro trvalky je potřeba pořádně připravit, protože rostliny zůstávají dlouho na jednom místě.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EVINKA - (18) - 93.244 (?), 12.3.2013 13:19

děkuji za odpověďi. mečíky jsem vytáhla protože cibulky lezly ven a byly úplně shnilé.taky to nechápu.vkvětu byly mečíky s tmavými jakoby uschlými okraji už když se rozvíjely.celá rostlinka pak padala na stranu, listy křivolaké, nažloutlé,některé šedé.celkově to nebyl hezký pohled.asi jsem si na poprvé vzala moc velké sousto sad zkusím tedy pokračovat už jen s trvalkami.děkuji za info všemwink Evka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.3.2013 13:44

nenechte so dosradit prvnim nezdarem, meciky sklizejte v půli září, pak dosušit, ocistit a dat do teploty kolem 7st nasucho. Ty zaschle okraje budou od trasnenky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.146 (?), 12.8.2013 10:41

:-(tak jsem se dočetla, že nesmím dávat po mečíkách cibulnaté rostliny, prozradíte mi proč, já jsem totiž mečíky zasadila do záhonu s tulipány, dostala jsem je na konci doby k sázení, takže jsem je dala tam, kde už se uvolňovalo místo, tulipány nechávám v zemi, můžu to ještě nějak napravit? Mám krásné tulipány, různých tvarů a velikostí, také jsem je dostala, tak bych o ně nerada přišla. Děkuji za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.52 (?), 12.8.2013 10:56

Jedná se o vzájemný přenos chorob a škůdců. Ty gladioly se vám budou špatně tahat, když je máte mezi tulipány...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.130 (?), 15.8.2013 11:25

Aha, tak doufám, že není nic ztraceno :-) na podzim a na jaře to napravím :-) Moc děkuji, krásný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika