Cibuloviny po odkvětu



host - 220.30 (?) 
13.5.2013 9:43, zobrazeno: 6601x

Prosím o radu jak dlouho mám nechat stonek s listy v zemi od tulipánů, narcisů a hyacintů. Vím, že se na konci června vyrývají ze země a pak v září opět sází pro příští sezonu ale už teď to není moc hezká orasa když začínají uvadat. Uškodilo by to kvalitě cibule kdybych je teď zastříhla u země?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 13.5.2013 21:47

Káždá cibulovina, kterou jste popsala má jiný způsob tvorby nových cibulí. Tulipán tvoří nové cibulky od nova a tak by potřebval k jejich tvorbě ponechat listy. Učebnice píšou, že se mají ihned po odkvětu vykopat a vyhodit na kompost, tak jak to dělají technické služby ve městech. Narcisové cibule narůstají několik let a další nové cibulky narůstají každoročně. Postačí jím měsíc po odkvětu ponechat listy a pak při kosení trávy nebrat na ně ohled. Hyacinty se nemnoží na zahrádce a cibule dorůstá na objemu několik let. Pokud jsou vysazené v trávě, tak rovněž ponechat měsíc a pak běžně kosít. Na záhonu bych listy zkrátil a ponechal co nejdéle. Já se tímto řídím a cibuloviny mi kvetou každým rokem i když ne tak intenzině jako prvním rokem. Každá cibule má určitou životnost, není dlouhověká. Co určitý čas by se měly cibuloviny vykopat, ošetřít a znovu vysadit.     Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika