Cibulky sněženek a bledulí



host - 127.19 (?) 
27.5.2013 16:41, zobrazeno: 5925x

Zdravím,

dostal jsem o víkendu bedýnku cibulek zahradních sněženek a bledulí z rušené zahrady. Jsou pár dní od vyrytí. Chtěl bych požádat o radu, jak s nimi naložit. Budu je sadit do trávníku, který následně přes sezónu běžně seču sekačkou. Tzn. po jarním odkvetení následně seču trávu i s těmito rostlinami.

Chtěl bych se zeptat, jestli je nyní zasadit do země a pokud začnou růst, tak je budu krátit sekačkou nebo je nechat oschnout a nasadit na podzim. Do jaké teploty je potom uložit? Raději bych nyní, ale nevím, jestli by to ustály.

Děkuji za radu, Novák

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 27.5.2013 16:53

myslím, že je můžete vsadit už nyní, já jsem to udělala také předloní dostala jsem je když byly odkvetlé a hned následující jaro kvetly polovinu mám v trávníku na výsluní a polovinu v záhonu a řekla bých že v trávníku se jim daří líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 27.5.2013 18:50

Zasaďte je už teď nebudou růst jako nahoru že by chtěly kvést ale budou v zemi zesilovat aby na jaře vykvetly.Udělejte si takové hnízda do kterých dejte až deset cibulek sněženek bledulí míň budete to mít na jaře moc hezké, ja mám v trávniku i narcisky a ještě ty bledule Vám závidím.laugh M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika