Česnek medvědí - rostlina téměř neznámá



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 26.182 (?) 
18.10.2007 7:41, zobrazeno: 54793x
Česnek medvědí a poruchy spánku
Podle knihy (Marie Trebenová, LÉČIVÉ ROSTLINY Z BOŽÍ ZAHRADY)
Česnek medvědí působí příznivě na náš žaludeční a střevní trakt. Jelikož k poruchám spánku dochází v mnohých případech v důsledku žaludečních těžkostí, působí česnek medvědí současně i jako prostředek proti nespavosti. Česnek medvědí používáme pouze čerstvý, sušený ztrácí na intenzitě. (Proto je výhodné si ho pěstovat ve své zahrádce, jak jinak ho budeme mít stále při ruce. Můžeme tak třeba využít nějaké dosud ladem ležící místo. Nejlépe se česneku medvědímu bude dařit na severní straně domu. Někde tam, kde třeba dosud rostou jen kopřivy. Můžeme ho, ale sázet pod nějaký ovocný či okrasný listnatý strom, kterému na podzim opadává listí. Určitě poroste i pod opadavým keřem, ale zde se nám bude asi celkem obtížně sklízet. Možná vás někdo bude přesvědčovat o tom, že česnek medvědí může růst jenom v lese, ale není to pravda. Něco takového mohou tvrdit pouze lidé, kteří dosud nenalezli odvahu k tomu začít ho také pěstovat.)
Listy česneku medvědího sbíráme na jaře, umyjeme je a konzumujeme v syrovém stavu. Také ho můžeme připravit jako salát, či součást přílohy při zdobení jídel.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Svaton1 - (16) - 26.182 (?), 18.10.2007 8:25
Česnek medvědí má rád vlhké, humózní a kypré půdy na stinných místech, ale pokud máte možnost ho pravidelně zalévat poroste vám téměř všude. Nehnojit ani nevysazovat do vyhnojené půdy!!!
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.81 (?), 12.1.2009 17:48

mam jej uz 6let na zahonu pod tujemi a roste vubec se o nej nestaram a dari se mu doporucuji kazdemu pro zdravi ale klidne si muzete udelat vylet do lesa a nasbirat si listy udelate neco pro zdravi -pohyb a zdrava strava s vitaminy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.166 (?), 12.1.2009 20:30

Česnek medvědí mi roste na sluníčku (tohle místo jsem nevybírala, zahradu jsem zdědila) a daří se mu náramně. Zkusila jsem rozhodit pár semínek i jinde než na svém pozemku, vyrostla jedna rostlinka, ale po třech letech už je jich nejmíň dvacet, na stinném místě, kde později vyraší bršlice a kopřivy - takže náročná na pěstování opravdu není. Na jaře, když kvete, je to nádhera.

Listy přidávám (až nakonec, nevařím) i do špenátu nebo do bramboračky. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.81 (?), 15.1.2009 15:04

hm, delate chute, i ja je nevarim a jim je jen tak, samotne,to je pak-oder z ustni dutiny, ale nevadi, zdravi je prednejsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 12.6.2010 12:40

Posílám fotku česneku medvědího v květu, je to opravdu krása, přidávám ještě fotky česneků okrasných, Ella

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 12.6.2010 20:38

Zdravím Ello medvědí česnek si na jaře sbírám a dávám do mrazáku na zimu.To 2 foto to je nádhera to jsem ještě neviděla a ten 3 ten mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 13.6.2010 16:09

Hezké odpoledne Marie, já byla v květnu v lázních a ten medvědí česnek tam rostl na louce, ani jsem nevěděla že je to jedlá rostlina, moc se mi líbil jako kytička a tak jsem si pár cibulek přivezla, zasadila jsem ho do stínu, tak doufám, že mi poroste, zdraví Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 28.6.2010 17:17
Zdravím, máte štěstí, já po přestěhování marně tento česnek sháním, v lesích okolo Litomyšle jsem jej neviděla:) Ani
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 28.6.2010 17:21

Poblíž Litomyšle vždy rostl například na "návsi" v Lažanech (zhruba proti pomníku) anebo mezi Řikovicemi a Višňáry na stráni nad silnicí. Ale teď už je možná zatažený?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika