cardiocrinum giganteum



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 116.7 (?) 
24.2.2009 12:18, zobrazeno: 44633x

Dobrý den,

zdravím! Dostala jsem cibuli této rostliny, prosím, jaké máte zkušenosti s jejím pěstováním v našich podmínkách, event. dala by se pěstovat ve velké nádobě? Mám obavy, aby ji nezničili hryzci. Také bych ráda věděla, kdy se vysazuje - je teď již dost narašená.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 116.7 (?), 25.2.2009 7:14

Dobrý den, děkuji za tip a zároveň se omlouvám - nestihla jsem se podepsat, Helena

Nemáte někdo zkušenosti s pěstováním této rostliny ve velké nádobě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 25.2.2009 7:12

Dobrý den. Pěstoval jsem ji v keramickém květináči hodně dlouho. Na zimu totiž je třeba tuto cibulovinu schovat a tak to šlo velmi snadno. Pozor na mráz! Poškodil mně ji i mírný ranní mrazík. Je to krásná rostlina. Ať máte radost. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.7 (?), 25.2.2009 7:15

Pane Stanislawe, hezké ráno a díky! Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.7 (?), 26.2.2009 7:51

Dobrý den,

ještě jednou prosím např. pana Stanislawa, zda by mi napsal, jestli mu tato lilie pěstovaná v nádobě kvetla, a jak odděloval dceřínné cibulky, které, jak jsem se dočetla, se hojně vytvářejí? Má se lilie na podzim vyjmout a na jaře znovu zasadit? Děkuji mockrát, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 26.2.2009 12:36

Dobrý den paní Heleno. Cibule naprosto bez problémů vykvétala nádhernými růžovými květy. Měl jsem ji v keramickém květináči, tak průměr 40, s ušima, protože jsem ji nevyzvedával na zimu ze substrátu, ale celý ten hrnek jsem brával do domu. Bylo to docela těžké. Jednou jsem někam odjel a přišel mrazík a ten mi ji zničil. Dceřinné cibulky jsem odděloval tuším po dvou letech, narostlo jich vždy dost a zároveň jsem vyměnil nový substrát. Cibule jsem normálně oddělil a případnou ránu zasypal jemným dřevěným uhlím. Když jsem něco na zahradě hnojil, tak jsem ji přihnojil taky. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.7 (?), 26.2.2009 12:40

Ještě jednou moc děkuji, pane Stanislawe. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tropheus - (6) - 198.153 (?), 19.3.2009 1:20

Podle mého opravdu jde o křín. Teď jde o to, kolikrát vám kvetla. Jestli víckrát, tak to cardiocrinum není určitě. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
volakovah - (2) - 88.43 (?), 13.3.2009 22:24

chtěla jsem se zeptat, kde se dá sehnat tato cibule.Já jsem si koupila semínka, ale nejsem si jista zda něco vyroste a kdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
belavista - (15) - 203.161 (?), 15.3.2009 15:30

Tato rostlina by měla být dle internetu mrazuvzdorná až do -15°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika