Amarylis už kvete



Stránky: 1,  2   
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 220.30 (?) 
9.1.2016 22:12, zobrazeno: 12272x

Loňské amarylky marketu byly opět jiné barvy než jsem si vybrala ale červený mi udělal dvojnásobnou radost, protože měl dva stvoly květů a při druhém menším jich bylo pět.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 33.3 (?), 3.2.2017 19:03

Zdravím, moc krásné. Potřeboval bych poradit, jak se dá vypěstovat tak krásný amarylis. Pěstuji cibule už 6 let, po každé mi vyrostou jen listy. Vyzkoušel jsem všechno podle rad. Teplotu nechávám 12-16 stupnů, 3 měsíce nechávám odpočinout a výsledek je pořád stejný, můžete mi říct, kde dělám chybu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.143 (?), 3.2.2017 20:24

Nemáte moc velký květináč? Ve velkém květináči se jim do kvetení nechce. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 4.2.2017 12:15

Průměr cibule mám 4 a 5 cm a květináč je průměr 11 cm. Kdybych to přesadil do 9 cm květináče, myslíte, že by to pomohlo? Ale mám obavy, že by se to mohlo vyvrátit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.143 (?), 5.2.2017 21:30

Já je sázím hodně natěsno, tak, že se skoro nevejdou do květináče. Hanča


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.143 (?), 5.2.2017 21:32

Nenašla jsem lepší fotku, kde by byly vidět i cibule a květináč. Snad z toho něco vidět bude.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 81.203 (?), 5.2.2017 21:12

Pěstuji několik amarylisů, které po odkvětu vysazuji do samozavlažovacího truhlíku na husto vedle sebe. Asi v bubnu pozkracuji listy, přihnojím draslem a ponechám na slunném místě venku pocelý rok. Velikost květináče není limitující, protože v přírodě je také nikdo neomezuje. Do podzimu mi vyrostou celkem slušné cibule. Pak podle situace je buď ponechám v truhlíku nebo pěkné jedince přesadím do květináče.     Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
renata z kl - (2) - 127.62 (?), 7.2.2017 13:32

Já pěstuji hvězdník trochu jinak.Bydlím v panelovém bytě a nemám možnost cibule skladovat do 15 stupňů, min. teplotu mám 22. Takže cibule neustále rostly, nekvetly, byly vytahlé, listy se lámaly. Už několik let je pěstuji tak, že mi kvetou zásadně v červenci. Postup: cibule mám pořád v květináči, nevyndavám. V dubnu, květnu, kdy už nemrzne, přesadím do nové zeminy, květináč max. o 1 cm větší v průměru než cibule, takže na těsno. "Vyhodím" na balkon a pěstuji jako balkonovky, min. týden musím dobře stínit (na cibulích mám celý rok min. 2 listy, je mi líto je stříhat), jinak se silně popálí. Zalívám, hnojím a kvetou v červenci. Po odkvětu je stále pěstuji dál až do pozdního podzimu. Na zimu je dám do bytu za okno, kde mám těch 22-25 stupňů, takže z nedostatku světla a hodně tepla většina listů zažloutne a uschne. Zalívám opatrně, jednou do týdne, nevypadají hezky, ale v létě úžasně kvetou.  Kvetení podle me způsobují velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí na balkoně, které v panelovém bytě nikdy nedosáhnu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.159 (?), 7.2.2017 21:10

Renato, moc pěkné, máte můj obdiv i za podrobný popis Vašeho pěstebního postupu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 7.2.2017 21:33

U nás se pěstují amarylisy celoročně. Kvetou obvykle třikrát do roka. Někdo je má v květníku po jednom, někdo má květník plný cibulí. I já jsem podlehl té kráse a jeden čas je pěstoval. Pokud mají kvést, tak by měly být nejlépe na okně k jihu.

Amarylis
Amarylis
Amarylis
Amarylis
Můj výpěstek ze zaměstnání
Můj výpěstek ze zaměstnání
V jednom květníku
V jednom květníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika