Sklizene malé cibulky - možno opět zasadit?



Stránky: 1,  2   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?) 
27.7.2013 13:38, zobrazeno: 12839x

Při sklizni jsem zistila, že nekolik cibulek ze sazečky nic-moc nevyrostlo. Mohu je ted hned ješte zasadit a pak sklízet na zeleno? Bude z nich do zimy ještě něco? adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 27.7.2013 14:32

Letošní cibule letos klíčit nebude. Má v sobě látky, které brání tomu, aby vyklíčila v nevhodnou dobu /konec vegetační sezóny/. Těchto inhibitorů postupně ubývá. Proto nám uskladněná cibule koncem zimy klíčí. Je to běžné u většiny rostlin /semena, cibule, hlízy.../.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 27.7.2013 17:32

diky, KUKY, necham si ju teda ako sadzačku na budúci rok. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.154 (?), 27.7.2013 19:12

Tak pak dejte vědět, jak vám cibule rostla. Já jsem si vysel nějakou předloni ze semínka a menší cibulky jsem chtěl použít jako sazečku. Byů jsem pak překvapen, že více než polovina cibulí mi nadalší rok vykvetla a nebylo z nich nic. Nevíněkdo, čím to bylo? Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 27.7.2013 20:29

Adri, cibuli, kterou jste pěstovala ze sazečky a další rok nasázíte, půjde do květu. Radši ji spotřebujte. Honzo. Sazečka vypěstovaná ze semínka a další rok šla do květu byla špatně uskladněna. Nastydla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 28.7.2013 9:54

 Babička si semeno cibule pěstovala sama jednoduše tak, že zasadila cibuli vyrostlou ze sazečky nebo že pár cibulí nesklidila.
    Může se stát, že některé cibule vyrostou tak málo, že nevytvoří dost zásobních látek pro úspěšné vykvetení v dalším roce. Ale určitě bych to neriskoval a raději obětoval pár korun za novou sazečku.
    Cibuli pěstuji převážně ze semene (vydrží déle a neraší). Ty drobné, které se mi nechce loupat,  občas na jaře vysázím. Nekvetou,  ale sklizeň bývá horší než z koupené sazečky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.252 (?), 28.7.2013 22:54

Rozmýšľam nad tým, prečo z toho množstva krásnej veľkej bielej cibule vykvitla iba jedna, keď bola v pôde vlastne už druhým rokom? Fígel bude zrejme v tom, že som cibuľky vyrastnuté vlani z bielej sadzačky sadil už koncom februára. Pamätám si, že potom ešte vo vinohrade napadol sneh, marec bol v tomto roku studený a kalamitný. Vyzerá to, že biodynamické poľnohospodárstvo má čosi do seba. Škoda, že sa týmto moderným metódam pestovania venujeme v záhradkách tak málo. Alebo sa mýlim?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 197.169 (?), 4.8.2013 19:34

Aby to nevyzeralo, že si vymýšľam, prikladám dokumentačné foto, na ktorom je spomínaná dvojročná biela cibuľa a vedľa nej tohtoročná žltá. Žltú sadzačku som sadil na konci marca. 

Biela cibuľa vypestovaná z minuloročných cibuliek vyrastnutých zo sadzačky. Po kvetoch ani pamiatky.
Biela cibuľa vypestovaná z minuloročných cibuliek vyrastnutých zo sadzačky. Po kvetoch ani pamiatky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 212.101 (?), 27.7.2013 23:33

Adri, vlani mi vďaka suchej jari množstvo bielych cibuliek zo sadzačky narástlo iba o trochu viac. Zimu cibulky prežili v záhradnej kôlni v pohode. Na varenie boli moc malé, tak som je ešte koncom februára napichal do vinohradu medzi vinič a do júla z nich narástli obrovské biele cibule. Vykvitla iba jedna. Zvláštne je aj to, že tieto biele cibule pri krájaní štípu viac ako žlté.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 2.9.2013 15:40

Mi letos taky vyrostly nicmoc a tak je nechávám v půdě do dalšího roku. Věřím, že vyrostou, protože mi teď roste pár ještě pořád na místě, kde jsem sadila asi před třemi roky a každou zimu přežijí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika