Skladování česneku



host - 1.10 (?) 
24.9.2014 14:56, zobrazeno: 8925x

Dobrý den,

vím, že toto téma tu zaznělo již několikrát, ale i přesto se chci znovu zeptat, jak skladovat paličák. Vždy jsem ho skladovala v chladné tmavé místnosti palicemi nahoru jakoby kytici... Ale taky mi vždy vydržel jen do ledna. Mamce jsem česnek dala a měla ho v kuchyni v pokojové teplotě na světle a vydržel jí až do června. Jak je to možné? Díky za odpovědi. Petra S.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.9.2014 16:03

Důležité je, aby místo kde je česnek skladován bylo vzdušné a teplota byla víceméně stálá. V kuchyni by to mělo být co nejdále od sporáku a od dřezu, vázička na okně nebo otevřená krabice na podlaze pod linkou pak je dobrou polohou pro skladování, mnohem vhodnější než špatně větraná "špajska".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.10 (?), 24.9.2014 16:10

Moc děkuji, dám tedy radši do kuchyně, špajska není vůbec větraná, ale myslela jsem si, že chlad a tma tomu prospěje, ale asi tam je v tom případě dost vlhko... moc díky, přestěhuju česnek :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.9.2014 16:40

udělejte si pokus. Dejte celou cibuli či jeden neloupaný stroužek česneku do pytlíku po cukru. Horní okraj přehněte a zavřete kolíčkem na prádlo tak, aby tam uvnitř zůstala uzavřená  velká vzduchová kapsa. Prostor je velký, ale nevětraný. Ať dáte pytlík kamkoliv, tak do 14 dní česnek začne v pytlíku rašit, zatímco kontrolní stroužek položený vedle pytlíku bude stále v pohodě. Úplně stejně na tom bude česnekový cop zavěšený na háček dveří špajsky. Uvnitř je jako v pytlíku, háček na straně do kuchyně jako ten stroužek vedle pytlíku.

Světlo skladovaný česnek nezajímá, nemá zelenou asimilační plochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.120 (?), 4.10.2014 12:26

Zdravím všechny. Je tu debata o skladóvání česneku, ale já bych potřebovala poradit s pěstováním. Zajímá mě po jaké předplodině je vhodné česnek sázet. Jak připravit půdu jsem si zde přečetla, jak daleko sázet zde bylo taky řečeno, jestli moiřit či ne? Nemám žádného poradce.  Tak prosím o radu zde.Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.241 (?), 11.2.2015 11:02

Cesnak sadím vždy na jeseň pred snehmi, na 24hod namočený v Sulke. Cesnak je náročný na živiny, oplatí sa vyhnojiť fermentovaným maštalným hnojom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.10 (?), 7.10.2014 13:37

Díky Stando. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika