Plíseň na česneku



host - 150.50 (?) 
28.7.2015 11:45, zobrazeno: 12043x

Zdravím!! Na některých palicích česneku jsem měl docela silnou vrstvu bílé plísně (česnek jsem letos nemořil) Chtěl byh se zeptat, zda by se vyplatilo na tom samém záhonu provést desinfekci půdy Pokud ano, čím a jak desinfekci provést?? Předem díky za radu. Lado 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 25.2 (?), 29.7.2015 20:57

Pokud to byla opravdu plísen, a byla pouze na některých palicích, tak by jsem spíše pozemek vylehčil aby se tam nedržela voda a vlhkost. Česnek i cibule mají rády vydatnou zálivku v počátku růstu, později už nikoli. Jiným řešením může být i pěstování na hrůbcích, cibuloviny nikdy v pozdějším stupni vývoje nezalévat podmokem, zvláště v husté výsadbě. Plodiny by se po sobě neměly opakovaně pěstovat, tak na uvolněné místo po česneku zkuste vysázet jahodník ve dvouleté kultuře pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vagabund - (48) - 220.250 (?), 24.11.2015 14:14

Pokud na takový pozemek v příštích pěti letech nasadíte česnek, máte jistotu že tam bude víc plísně než minule. Moření je v tomto případě neúčinné. Raději bych počkal ještě víc než těch pět let. Kdysi jsem jako desinfekci zkoušel dusíkaté vápno, nezabralo to. Možná by zabralo to dusíkaté vápno v kombinaci s přikrytím pozemku plachtou. Používá se to při desinfekci pozemku proti chorobám jahodníku. Zabralo li by to na česnek, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika