Plevel v cibuli



host - 31.10 (?) 
4.7.2016 18:21, zobrazeno: 9060x

Potřebuji poradit ohledně herbicidu na cibuli. Pěstuji cibuli na fólii a plevel mi roste jen z díry u cibule, vždy to jen projdu a během chvíle vytrhám. Bohužel jsem stačila vytrhat jen třetinu, plevel měl asi 3 cm, a více jsem nestihla a odjela na dovolenou. Během toho týdne u nás obden pršelo a současně bylo teplo. Když jsem se po týdnu vrátila, tak plevel měl 75 cm. Chtěla jsem ho vytrhat, ale jde to i s cibulí. Proto, ač nerada, musím zvolit herbicid. Koupila jsem Sharpen 40, ale z návodu mi není úplně jasné, jestli to lze použít na již vzrostlou cibuli. Píše se tam jen, že musí mít minimálně 2,5-3 listy. Nechci něco pokazit. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 131.253 (?), 4.7.2016 18:43

Sharpen - stejna ucinna latka jako Stomp. Jedna se o pudni herbicid, likviduje pouze klicici plevele nebo do faze BBCH 11-12. Musi se tedy aplikovat "preventivne", ted uz Vam nepomuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 4.7.2016 19:33

Nestříkat, netrhat, STŘÍHAT! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.10 (?), 4.7.2016 20:58

stříhat jsem to zkoušela, ale je to hrozně zdlouhavá práce... ale asi mi nic jiného nezbude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 5.7.2016 6:06

Aha, Vy toho asi máte hektary-nebo tuhnou kolínka?wink-nic ve zlém! Pro stejné potíže jsem jen jedinkrát pěstil jahody v černé textilii-pampeliška byla silný soupeřcheeky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 26.83 (?), 5.7.2016 10:36

Dobry den, my na zahradke cibulu uz neplejeme. Burinu nechavame kludne v cibuli a cibula je stale krasna. Podla mna tym ze tahate burinu porusite korienky cibule a je to horsie ako ked ju tam nechate. Ale to je moj nazor a rokmi odskusany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 2.8.2016 20:33

Přesně. Paní asi má mnoho aktivit a zahrádkaření je až na chvostu. Jedna z možností je, udělat si čas a pozemek po a před výsadbou připravit, zrýt a vyhrabat a případně po výsadbě použít Senkor. Ale dle poznámlky o prorůstání toto bylo opomenuto. V některých případech ani použití textilie růstu plevele nezabrání, je to houževnatý uličník.  Další radou je zatrávnit vše a cibuli kupovat v supermarketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 2.8.2016 22:33

Kdyby se držela vašich rad, tak do toho supermarketu půjde stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika