Je to sadbový česnek?



Stránky: 1,  2   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 226.65 (?) 
31.10.2016 18:49, zobrazeno: 11875x

Dnes 31-10-2016 v zahradnictví jsem koupil sadbový česnek. 15Kč jeden stroužek. Neměl jsem čas a vzal jsem sáček s nachystanými paličkami a spěchal jsem na vlak. Doma jsem sáček otevřel a nestačil jsem se divit. Je to česnek nakoupený v super, arketu 30Kč za 1kg a v zahradnici přetransformvaný na SADBOVŸ s paličkou za 15Kč. Je to celkem dobrý výdělek pro "zahradníka." Posílám foto tohoto sadbového česneku Že bych se zmýlil a byl to skutečně sadbový česnek? Některé stružky byly nahnědlé, přischlé a shnilé. Pokud máte zájem o takový česnek zajeďte si do Zábřeha na Moravě. SADBOVŸ česnek budou mít pořád, protože v samoškách je tento šmejd po celý rok a po celý rok může transformace na sadbový česnek fungovat. Jen se změní několikanásobně cena. KVALITA zůstává.

Sadbový česnek ze Zábřeha
Sadbový česnek ze Zábřeha
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 31.10.2016 19:21

Když se podíváte na obrázky v diskuzi na stránkách ing. Kozáka, tak potom uznáte, že jste mohl dopadnou mnohem hůř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 31.10.2016 19:32

 Sadbový česnek musí být označen odrůdou, pěstitelem a určitě i číslem nebo kodem uznávacího listu nebo dalším dokladem o původu sadby. Nákup něčeho co není vidět v pytlíku hraničí slušně řečeno s naivitou nebo i něčím co zde nechci jmenovat. Jen pro upřesnění, česnek i čínský stojí v obchodě kolem 90 Kč za kilo. Jestli byl neoznačený česnek prodáván jako sadbový, je to vhodné nahlásit ČOI, budou mít odškrtnutý zásah. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 226.65 (?), 8.11.2016 13:57

Státní zemědělská inspekce podnět přijala, ale k mému zděšení jsem se od pana Kozáka z www.cesnek.cz dodatečně dozvěděl, že to byl česnek od nich. Záhorský II.  To byla rána do vazu. Že prý je česnek v pořádku. Česnek jsem zasadil a čekám co z toho bude.  Kupte česnek v Kauflandu a Kozák vám ho zupgraduje a překřtí na uznanou a certifikovanou sadbu.  Něco jako když se dělá z vody víno. Vyschlé, malé a shnilé stroužky jsou sadbový česnek. Viděl jsem tento česnek v obchodě v síˇtkách po 16ti paličkách, ale bylo to docela něco jiného. Krásné paličky, velké stroužky, jeden kao druhý, bez malých odlupujících se stroužků. Některé paličky měly tvar rozkvetlých růžiček. Záhorský II kupujte v Kauflandu, je to sadbový česnek varianta Čína. Na jaře očekávám jak polezou ven malí číňánci. pokud vůbec něco vyleze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?), 9.11.2016 7:13

Ona ta odrůda může být od p. Kozáka, ale prodejce je někdo jiný a problém může být třeba ve špatném skladování (spolu s nakaženou sadbou, která infikuje tu prověřenou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.11.2016 9:19

A co se Vám na tom česneku na fotce nelíbí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.11.2016 12:48

Jenže "od Kozáka" nemusí být nutně Kozákem vypěstované wink, slyšela jsem, že odebírá od pěstitelů, posvětí svým jménem...

A k panu Kozákovi - jeden z místních prodejců zahrádkářských potřeb o něm prohlašuje, že arogantnějšího b-ba neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.190 (?), 9.11.2016 15:41

A vy jste pana Kozáka viděla, nebo jste s ním mluvila, že to tady dál roztrubujete?Kolik je takových lidí aby trpělivě odpovídali na každou otázku?Ten nezpokojený to ještě ani snad nezasázel a už ví co mu z toho příští rok vyleze.Nikdo ho nenutil aby kupoval za 15kč/stroužek.Má krvavé oči a nepřečte si ani co píše.Lidi co chtějí, tak si koupí vždycky alespoň to co roste u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.125 (?), 23.4.2017 15:33

pan ing Kozák je inteligentní člověk a odborník ve svém oboru.

Pomluvy sem nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.100 (?), 9.11.2016 17:14

Já jsem vloni zasadila česnek zakoupený také v Kauflandu a přestavte si, že mně vyrostl krásný zdravý česnek. Jen neměl ty dlouhé výhonky, které se odštipují, ty vůbec nevyrostly, což jsem nechápala. Ale česnek je fakt dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika