jak sázet česnek



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
2.11.2008 22:59

Pane Skálo, pochybuji,  že mluvíme každý o jiném přípravku SULKA, protože tato sulka, kterou používám já, je nejen proti živočišným škůdcům, ale též proti houbovým chorobám.  Tudíž má širší spektrum účinosti, než hypermangan.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.11.2008 22:59

Pane Skálo, pochybuji,  že mluvíme každý o jiném přípravku SULKA, protože tato sulka, kterou používám já, je nejen proti živočišným škůdcům, ale též proti houbovým chorobám.  Tudíž má širší spektrum účinosti, než hypermangan.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.214 (?), 8.11.2008 11:09

Sulka je jen jedna. Pokud ji použijeme k možení česneku je proti háďátku. JIná Sulka není!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 8.11.2008 14:33

Ono je to viac zamotane. Sulka skutocne ucinkuje proti hubam a je to napisane aj na samotnom vyrobku, Napr. sa pouziva na striekanie broskyn (alebo nie?) Dalsi jej efekt je proti hadatku. Paradoxne v pripade cesnaku sa sulka "predpisuje" akoze proti hadatku, nie proti hubam. Na huby su ine prostriedky. Zvlastnostou je, ze mnohi odbornici tvrdia, ze hadatko je rezistentne voci sulke. Tak zmudrite z toho. Azda urobi sulka sluzbu proti tomu aj onomu. Nebude sa pytat hadatko, ci je tam sulka proti hubam alebo proti hadatku. Ja vam poviem pravdu, sulka je smradlave svinstvo, Byt hadatkom idem kade lahsie. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.214 (?), 8.11.2008 20:34

Je samozřejmě pravda, že Sulka nevoní a má i další účinky. Musíme si uvědomit co chceme. Platí, že všeho moc škodí. Budeme-li chtít Sulkou působit na houby pak dojde k popálení česneku proto je nutno použít houbám - fusáriu jiné prostředky. Pokud nevoní Sulka pak nemůže vonět člověku ani česnek. Typická vůně - zápach pro česnek je nutná a jedána zejména množstvím síry tzn. množstvím síre v půdě. Pokeste se marušit slupku v supermarketu tzv. Čínského česneku to však platí i jiném doveženém česneku jakou bude mít vůni. Já pěstuji  amnožím Dukát. V letošním roce byly příznivé klimatické podmínky pro pěstování. Ozývají se mi moji oděratelé s pochvalou jaký má říz. protože jsem se odchýlil od tématu ještě přidám svoji zkušenost. Pěstuji česnek na malém kousku cca 0,5 ha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 9.11.2008 4:44

Otazka: Ako moze sulka popalit cesnak ak sa pouziva proti hadatku. Je sulka proti hubam pouzivana vo vyssich koncentraciach? Inak ja ako chemik davam prednost skodlivym latkam, ktore zapachaju oproti tym, ktore su bez zapachu. Takto mozno identifikovat miesto pripadneho zamorenia ak by doslo k nejakej nehode. Pisete, ze cesnak mate na 0.5 ha. To sa Vam oplati hrat s cesnakom kvoli takemu kusku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.214 (?), 9.11.2008 10:31

"Popálit" může tzn., že všeho moc škodí ať se již jedná o délku doby po kterou moříme nebo o koncentraci. Proč si hrát.  Pokud si "hrajete" získáte kvalitní produkt. Nutno si hrát, aby jste měl na konci kvalitní (bez virozní, bez vedlejších látek, které bx se mohli dostat do potravinového řetězce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 20.11.2008 15:34

...som mimo domova a zena vravela ze cesnak uz vybehol von. Netusim, ci je toto dobre a ci prezije uspesne zimu. Jesen bola (vraj) tepla, asi pomohla. Ako je to? My sme sadili cesnak takto systematicky prvy krat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.11.2008 15:48

I z takého malého kusku može byť veĺa cesnaku pre jednu rodinku.  Keď cesnak uz vybehol von, tak to naozaj vobec nevadí.  Asi jste ho sázeli moc brzo. Nejlépe je sázet česnek podle počasí - pokud je koncem října ještě teplo, tak sázím až v listopadu.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 20.11.2008 16:51

Pani Daniela, ste zlata... ze rozptylujete moje obavy. Ono je tazko nieco robit v zahradke podla pocasia. Pocasie je take krutene,... ze som cesnak skoro sadil zaciatkom septembra. Je pravda, ze uz 5 centimetrikov vybehol von... neviem, osobne som este nevidel. Len tak som pocul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.113 (?), 26.11.2008 9:58

Dobry den preji,

ponekud jsem se opozdila. Myslite, ze je cire blaznovstvi pokouset se o vikendu o sadbu?

Dekuji Erinayet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika