jak sázet česnek



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
26.10.2014 20:06

Puntičkáři rozlišují mezi hlínou a zahtadní zeminou. No já osobně mám na záhonku zahradní zeminu a za hlínu (cihlářskou, hrnčířskou,...) bych ji neměnil. V minulém týdnu hodně pršelo, takže počkám až se vlhkosti vyrovnají abych se netopil v blátě, ale máteli písčitou "hlínu" můžete sázet hned. K-cesnek.cz je dobrá volba, pokud v blízské kamenné prodejně nemají Kozákovic sadbu také. Slavin mi letos narostl pěkný (cibule po usušení od 100 do 120 gramů). Namočení před výsadbou je dobrý způsob, jak nastartovat růst kořínků a připravit tak česnek k návratu do půdy, pokud nebudete stroužky máčet v mořící lázni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 161.152 (?), 8.11.2011 19:28
Nebojte sa, strúčky Vám v pôde nevyschnú. Ak ich teraz zalejete, urýchlite rast korienkov a následne listov, čo v tomto čase ešte nie je potrebné. Nechajte to na prírodu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 8.11.2011 19:39

Já jsem po výsadbě ho hodně zalil jak radí pan Kozák - uválet a zavlažit. Ale pokud to nelze, tak bych to nechal na přírodě také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.11.2011 21:38

Palo mate pravdu. Ak doteraz nevyschli v garazi, tak nevyschnu ani v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.152 (?), 8.11.2011 22:16
Aj keď teraz fúkajú vysušujúce vetry, pôda si minimálnu vlhkosť v hĺbke 5 cm udrží, lebo teplota pomalu klesá. Neviem akú máte pôdu? Ak nie je ľahká, piesčitá, poliatím by ste ju zbytočne rozbahnil. Počkajte do prvého dážďa. Celodenné mrazy zatiaľ nehrozia, s výsadbou počkám ešte cca 2 týždne. Valcovanie ani zavlažovanie po výsadbe som nikedy nerobil. V ílovitohlinitej pôde to nebolo nutné. V čase, kedy mráz "vyťahuje" plytko zasadené cibuľky z pôdy, už strúčky cesnaku po zakorenení pevne držia v pôde. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 26.10.2014 19:00

Dobrý den, pokud někdo i dnes nemůže sehnat sedbu česneku, tak doporučuji česnek od Ing. Kozaka. Já si objednala Slavin a budu ho sázet mezi jahody, prý se tyto rostliny nějak vzájemně podporují. Prý se má čekat, až teplota trvale klesne pod 9°C, mám ty stroužky ještě nějak předem namočit ve vodě, nebo jen strčit do hlíny a nechat být? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.10.2014 20:06

Puntičkáři rozlišují mezi hlínou a zahtadní zeminou. No já osobně mám na záhonku zahradní zeminu a za hlínu (cihlářskou, hrnčířskou,...) bych ji neměnil. V minulém týdnu hodně pršelo, takže počkám až se vlhkosti vyrovnají abych se netopil v blátě, ale máteli písčitou "hlínu" můžete sázet hned. K-cesnek.cz je dobrá volba, pokud v blízské kamenné prodejně nemají Kozákovic sadbu také. Slavin mi letos narostl pěkný (cibule po usušení od 100 do 120 gramů). Namočení před výsadbou je dobrý způsob, jak nastartovat růst kořínků a připravit tak česnek k návratu do půdy, pokud nebudete stroužky máčet v mořící lázni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 26.10.2014 21:14

Koukám, že budu muset používat přesné termíny smiley O něco přesněji, laickým pohledem otestováno, mám zeminu typu černozem, lehkou (nedávno jsem ryla předzahrádku a jahody, a zemina se "nadhazovala" sama, krásně kyprá, plná žížal a všeho možného). Hodlám ji podrobit půdnímu rozboru, ale jednak nevím, kde to provádí, jednak nevím, kolik to stojí.

Moření provádět nebudu, ač chápu jeho účelnost, a ač mám v rodině profesionálního velkozemědělce, tak hodlám experimentovat na bázi "ekobioperma". Zemědělec občas kroutí očima, občas se mu z mých ideí podlamují nohy, ale asi jako každý začátečník se úskalím zahradničení musím prokousat sama a na vlastní kůži zjistit, co je blbost, a co funguje :-)

Děkuji vám za odpověď. Každá nová informace a rada je mi cenná, je toho mnoho, co zatím nevím. Letos jsem poprvé v životě sekala trávu (na 700 m2), a asi podruhé v životě plela. Ale ty mozoly na rukou a zničená záda za to stála - "rýpání" se v zemi je mi balzámem na nervy. Je to nádherná práce a mrzí mě, že jsem ji neobjevila dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 10.11.2014 11:36

Kozákuv česnek je opravdu hvězdami mezi česneky! Pan Kozák v česneku umí podobně jako kdysi rod Pouru v zelí!  Osobně se zde řeší otázka hnojení. Moje zkušenost a dlouholetá praxe, je sázet do staré síly, nikoli do hnojených řádku. U paličáku je to většinou bezpředmětné, protože ten musí přes zimu hybernovat a startovat až v předjaří.  Další chybou zahrádkářu je neuznávání ozimého (paličáku) a jarního česneku(prim). Jinak v současnosti problém se česnekovou sadbou v regulerních obchodech není. Nabízí ho nejen pan Kozák, ale i SEMO. I když je zajímavé číst konkurenční komentáře prodejcu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bušmen - (6) - 110.30 (?), 27.10.2012 16:33

koupil jsem český česnek v kauflandu je na něm napsáno že je suchý myslíte že jej mohu zasadit? dodavatel Bramko Semice 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.65 (?), 17.8.2016 3:55

Soused sází česnek 20cm hluboko a je nádherný. Musí být tak hluboko protože je SUCHO!! Kdysi dávno jsem česnek jen zapíchl do záhonku a vršek mu ještě koukal ven. Příští rok to zkusím také zasadit hluboko. Když hrábnete do záhonku je tam sucho i když se zdá že jsou dostatečné srážky.

Zalévání česneku mělce sázeného nepomůže!!!

Je to všechno nějaké divné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika