jak sázet česnek



host - 161.152 (?)
8.11.2011 22:16
Aj keď teraz fúkajú vysušujúce vetry, pôda si minimálnu vlhkosť v hĺbke 5 cm udrží, lebo teplota pomalu klesá. Neviem akú máte pôdu? Ak nie je ľahká, piesčitá, poliatím by ste ju zbytočne rozbahnil. Počkajte do prvého dážďa. Celodenné mrazy zatiaľ nehrozia, s výsadbou počkám ešte cca 2 týždne. Valcovanie ani zavlažovanie po výsadbe som nikedy nerobil. V ílovitohlinitej pôde to nebolo nutné. V čase, kedy mráz "vyťahuje" plytko zasadené cibuľky z pôdy, už strúčky cesnaku po zakorenení pevne držia v pôde. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 161.152 (?), 8.11.2011 19:28
Nebojte sa, strúčky Vám v pôde nevyschnú. Ak ich teraz zalejete, urýchlite rast korienkov a následne listov, čo v tomto čase ešte nie je potrebné. Nechajte to na prírodu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.11.2011 19:39

Já jsem po výsadbě ho hodně zalil jak radí pan Kozák - uválet a zavlažit. Ale pokud to nelze, tak bych to nechal na přírodě také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.11.2011 21:38

Palo mate pravdu. Ak doteraz nevyschli v garazi, tak nevyschnu ani v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.152 (?), 8.11.2011 22:16
Aj keď teraz fúkajú vysušujúce vetry, pôda si minimálnu vlhkosť v hĺbke 5 cm udrží, lebo teplota pomalu klesá. Neviem akú máte pôdu? Ak nie je ľahká, piesčitá, poliatím by ste ju zbytočne rozbahnil. Počkajte do prvého dážďa. Celodenné mrazy zatiaľ nehrozia, s výsadbou počkám ešte cca 2 týždne. Valcovanie ani zavlažovanie po výsadbe som nikedy nerobil. V ílovitohlinitej pôde to nebolo nutné. V čase, kedy mráz "vyťahuje" plytko zasadené cibuľky z pôdy, už strúčky cesnaku po zakorenení pevne držia v pôde. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 26.10.2014 19:00

Dobrý den, pokud někdo i dnes nemůže sehnat sedbu česneku, tak doporučuji česnek od Ing. Kozaka. Já si objednala Slavin a budu ho sázet mezi jahody, prý se tyto rostliny nějak vzájemně podporují. Prý se má čekat, až teplota trvale klesne pod 9°C, mám ty stroužky ještě nějak předem namočit ve vodě, nebo jen strčit do hlíny a nechat být? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.10.2014 20:06

Puntičkáři rozlišují mezi hlínou a zahtadní zeminou. No já osobně mám na záhonku zahradní zeminu a za hlínu (cihlářskou, hrnčířskou,...) bych ji neměnil. V minulém týdnu hodně pršelo, takže počkám až se vlhkosti vyrovnají abych se netopil v blátě, ale máteli písčitou "hlínu" můžete sázet hned. K-cesnek.cz je dobrá volba, pokud v blízské kamenné prodejně nemají Kozákovic sadbu také. Slavin mi letos narostl pěkný (cibule po usušení od 100 do 120 gramů). Namočení před výsadbou je dobrý způsob, jak nastartovat růst kořínků a připravit tak česnek k návratu do půdy, pokud nebudete stroužky máčet v mořící lázni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 26.10.2014 21:14

Koukám, že budu muset používat přesné termíny smiley O něco přesněji, laickým pohledem otestováno, mám zeminu typu černozem, lehkou (nedávno jsem ryla předzahrádku a jahody, a zemina se "nadhazovala" sama, krásně kyprá, plná žížal a všeho možného). Hodlám ji podrobit půdnímu rozboru, ale jednak nevím, kde to provádí, jednak nevím, kolik to stojí.

Moření provádět nebudu, ač chápu jeho účelnost, a ač mám v rodině profesionálního velkozemědělce, tak hodlám experimentovat na bázi "ekobioperma". Zemědělec občas kroutí očima, občas se mu z mých ideí podlamují nohy, ale asi jako každý začátečník se úskalím zahradničení musím prokousat sama a na vlastní kůži zjistit, co je blbost, a co funguje :-)

Děkuji vám za odpověď. Každá nová informace a rada je mi cenná, je toho mnoho, co zatím nevím. Letos jsem poprvé v životě sekala trávu (na 700 m2), a asi podruhé v životě plela. Ale ty mozoly na rukou a zničená záda za to stála - "rýpání" se v zemi je mi balzámem na nervy. Je to nádherná práce a mrzí mě, že jsem ji neobjevila dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 10.11.2014 11:36

Kozákuv česnek je opravdu hvězdami mezi česneky! Pan Kozák v česneku umí podobně jako kdysi rod Pouru v zelí!  Osobně se zde řeší otázka hnojení. Moje zkušenost a dlouholetá praxe, je sázet do staré síly, nikoli do hnojených řádku. U paličáku je to většinou bezpředmětné, protože ten musí přes zimu hybernovat a startovat až v předjaří.  Další chybou zahrádkářu je neuznávání ozimého (paličáku) a jarního česneku(prim). Jinak v současnosti problém se česnekovou sadbou v regulerních obchodech není. Nabízí ho nejen pan Kozák, ale i SEMO. I když je zajímavé číst konkurenční komentáře prodejcu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bušmen - (6) - 110.30 (?), 27.10.2012 16:33

koupil jsem český česnek v kauflandu je na něm napsáno že je suchý myslíte že jej mohu zasadit? dodavatel Bramko Semice 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.65 (?), 17.8.2016 3:55

Soused sází česnek 20cm hluboko a je nádherný. Musí být tak hluboko protože je SUCHO!! Kdysi dávno jsem česnek jen zapíchl do záhonku a vršek mu ještě koukal ven. Příští rok to zkusím také zasadit hluboko. Když hrábnete do záhonku je tam sucho i když se zdá že jsou dostatečné srážky.

Zalévání česneku mělce sázeného nepomůže!!!

Je to všechno nějaké divné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika