Jak pěstovat ozimou cibuli?



Stránky: 1,  2   
host - 172.173 (?) 
9.10.2007 20:13, zobrazeno: 66394x
Kdo máte zkušenosti a poradíte mi, jak správně pěstovat ozimou cibuli ze sazečky? Kdy je nejlépe ji vysazovat a jak hluboko? Již 2x jsem se o její vypěstování pokoušel, pokaždé ale větší část vysazených cibulek přes zimu vymrzla.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 20.186 (?), 9.10.2007 23:28
Něco děláte špatně, ozimá cibule jak z názvu vyplývá vydrží dosti hluboké mrazy, navíc minulou zimu jich moc nebylo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 10.10.2007 10:12
Mohu se zeptat, jakou vidíte výhodu v pěstování ozimé cibule?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.152 (?), 10.10.2007 10:59
Problémem při pěstování ozimé cibule ze sazečky je kromě mrazů přes zimu zejména volba odrůdy. Tato odrůda nesmí být náchylná na vybíhání. Bohužel přestože šlechtím cibuli, doporučit takovou odrůdu nedokážu, protože se tato varianta nejenže nezkouší, ale podle mých informací ani ve velkém nepěstuje. Důvodem, proč se ozimá cibule (ze semene) pěstuje je zejména její podstatně ranější sklizeň jak oproti cibuli jarní za sazečky, tak proti seté jarní cibuli. Letošní rok byl pro pěstování ozimé cibule mimořádně vhodný. Zima byla mírná a jarní počasí tak příznivé, že první ozimá cibule ze semene se dala sklízet na konci května. (ze sazečky začátkem července, setá začátkem srpna). Ale každý rok není tak příznivý. Při holomrazech nevydrží žádá odrůda ozimé cibule. Úspěšné přezimování odhaduju na méně jak  50% zim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.124 (?), 10.10.2007 19:49

Ozimou cibuli ze sazečky pěstuji minimálně 10 let. Nedovedu posoudit kolik procent vymrzne, neboť ji nepočítám ale pouhým okem ztráty nejsou vidět žádné. Z předchozích příspěvků však není patrno, že pro podzimní sadbu nutno použít odrůd k tomu určených, nikoliv odrůdy které jsou určeny pro výsadbu jarní. Výhody zpatřuji v tom, že v květnu již sklízíte cibule takové velikosti jako jarní při konečné sklizni. Nutno dodat, že skladovatelnost je poněkud kratší než u výsadeb jarních odrůd. Je velmi důležité provést výsadbu tak, aby sazečka do mrazů zakořenila a ještě vylezla a vystrčila alespoň tři lístky.

Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.34 (?), 25.8.2009 13:04

prosím o radu pěstuji gibuli už mnoho let chtěla bych zkusit i cibuli setou na zimu. jakou odrůdu, jestli semena nebo sazečku, kdy a jak hlubokoa jaký spon. prosím poraďte mi. Míla Semerádová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.190 (?), 25.8.2009 13:31

Vyset semínkovou cibuli HYBERNU.Je nejvyšší čas, už ji mám asi týden v zemi. Do zimy má vyrůst asi jako brko aby přezimovala.Jestli ji přetrhám už letos nebo na jaře se rozmyslím, až jak bude vypadat v říjnu nebo listopadu. Vyset normálním způsobem, doporučuji, než vyklíčí hodně zavlažovat. To vše jsem si nastudoval, letos to také dělám poprve. Jinak cibuli najaře sázím již hodně dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.5 (?), 16.9.2012 20:48

Dobrý den.

"Je velmi důležité provést výsadbu tak, aby sazečka do mrazů zakořenila a ještě vylezla a vystrčila alespoň tři lístky."

Prosím o termín výsadby. Děkuji pěkně. Ján 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 19.10.2015 0:35
dnes jsem zasadil podzimní sazečku Shakespeare, měl jsem ji vloni a je skvělá, ve srovnání s cibulí sázenou na jaře byly cibule 2x větší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 31.10.2016 21:24

Zdravím, jakou jste měl cibuli z tohoto výsevu?Mám v plánu ji pozítří též zasadit, při mírných zimách posledních let by neměl být problém, stejně přikryju netkanou textilií, snad nebude řádit houbomilka, ale jak hnojít před sázením a po sázení, dal jsem zatím jen zředěný výluh z kopřiv a cererit a po sázení se mi líbí SULKA K kvůli síře, ale nevím, díky za info. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika