Cibulka perlovka



Stránky: 1,  2   
host - 158.238 (?) 
4.8.2008 21:15, zobrazeno: 27646x

Má někdo zkušenosti s cibulkou perlovkou a poradil by, kde ji sehnat. Děkuji Marie

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.8.2008 22:23

Myslíte tím něco jako šalotku, která tvoří trsy menších cibulek v květenství? Něco takového mi roste v trochu zanedbaném záhoně. Ty horní cibulky jsem teď přihazoval do sklenic k okurkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.8.2008 22:40

Já si myslím, že šalotka je jiný druh.  Perlovka jsou malé, téměř stříbrné a trochu podlouhlé cibuličky.  Používají se jako nakládané cibulky, ale s loupáním je strašná práce, takže po jednom vyzkoušení jsem to vzdala a do čalamád a okurek dávám, stejně jako pan Vysloužil, šalotku, nebo mladé cibulky.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.102 (?), 31.12.2008 6:02

Danielo.

S loupáním perlovky vůbec nejsou problémy.Je to víc jak jednoduché.Konzervárny ji také neloupají ručně.

Cibulky na nakládání zalijeme vroucí vodou., nebo lehce převaříme.Necháme vychladnout.Stiskem mezi prsty cibulka vyskočí ze "sukničky"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.12.2008 13:35

To máte pravdu, když se spaří, tak jde  loupání lépe, stejně jako u mandlí.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 5.1.2009 0:12

Nevím jestli odpovím zcela správně, ale cibule perlovkas jako samostatná odrůda se u nás nepěstuje a ani v pěstitelské literatuře jsem její popis nenašel. Kdysi jsem někde vyčetl jak získat perlovku, tak jsem to zkoušel. Když necháte zimní pór do druhého roku a odstraníte květenství, založí v zemi drobné hladké cibulky, které se ani nemusí loupat. Chuť mají jemnou a daly by se i dobře nakládat. Při mém pokusu jich ale narostlo málo, takže jsem to víckrát nezkoušel. Pokud někde v literatuře narazím na perlovku, ozvu se. Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 11.1.2009 22:52

Slíbil jsem doplnění diskuze o perlovce. Ocituji celý článek: Tato lahůdková cibulová zelenina příbuzná póru je u nás téměř neznámá. Dá se pěstovat téměř ve všech polohách a půdách nehnojených chlévským hnojem. Množí se cibulkami, které se vysazují zpravidla v srpnu na záhony do řádků vzdálených od sebe 15-20cm.Cibulky se sázejí do hloubky 3cm. Do podzimu vyraší listy, které jsou odolné proti mrazu. Na jaře a v létě záhon kypříme a plejeme. Perlovou cibuli sklízíme v červenci a srpnu.

Tolik článek v knize "1000 dobrých radzahrádkářům" z roku l974.

Sadbu perlovky jsem nikdy v žádném obchodě neviděl. Zdravím!  Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.21 (?), 11.4.2010 11:24

Dobrý den,

ve všech asijských tržnicích prodávají perlovku nakládnou ve výtečné chuti. Anglický název je leek. Sklenička cca. za 30 Kč, ale nelitujte, je božská.

Petr Typlt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
esence77 - (1) - 235.226 (?), 8.11.2012 12:47

Dobrý den, připojuji se k dotazu, neví někdo kde perlovku sehnat??? Snad nebudu muset zajet do Středomoří? :) Díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 13.1.2014 19:40

Protože ani na vyhledávačích v češtině nejde najít, tak buď v Německu hledat Perlzwiebeln Silberzwiebeln, nebo pro konzervaci nabízí SEMO odrůdu POMPEI. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika