Cibule sibiřská



host - 161.138 (?)
5.11.2008 0:34

Cibule sibiřská = cibule zimní - sečka. V našem sortimentu je odrůda Bajkal, která se pěstuje ze semen a netvoří patrové pacibulky, ale květenství. Je velice odolná, dobře vzchází v každé půdě, zasít by šla i teď. Je vytrvalá na stanovišti. To že brzy na jaře raší má tu výhodu, že můžete sklízet čerstvou sladkou nať, která pak ještě několikrát doroste. Řežu těsně nad zemí a skutečně stvoly mají průměr 2 cm. Tu s patrovými pacibulkami taky znám, ale pokud vím, nikde se neprodává. Získáte ji jen zahrádkářskou solidaritou. Tak dobrou chuť. Pavel Skála

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
amajja - (1), 25.6.2004 10:18, zobrazeno: 74748x
Již několik let se snažím upěstovat cibuli sibiřskou. Vyrůstá však jen pár stvolů max. 60 cm, na kterých je snad 4- 5 cibulek. Nabídka zahradnictví zní: "Cibule dorůstá do výše až 1m. Ze středu sazenice vyrůstá stonek, na kterém rostou cibulky v několika poschodích. Na stonku vyroste 80 i více cibulek..."
Něco asi dělám špatně, spíše vůbec. O obyčejnou cibuli se také příliš nestarám a roste vždy dobře. Tak nevím. Děkuji za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.90 (?), 21.2.2007 11:54
Dobrý den,poraďte mi někdo, kde seženu cibuli patrovou? Taková ta drobná,co roste v patrech nad sebou.Nikde ji již několik let nemohu sehnat, před lety mi dala sazeničky kamarádka.Mně vymrzla a kamarádce po asi 10 letech také, takže ji urputně sháníme.Prosím,prosím, moc prosím o radu. Děkuji Eva V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.1 (?), 21.6.2007 7:32
Cibuli sibiřskou sice mám, získala jsem ji se zahradou. Ale nevím, co s ní. Kdy se sklízí, co s malými cibulkami atd. Poraďte někdo. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.45 (?), 7.7.2007 13:17
Sklízí se zelená nať, už brzo od jara. Je možné ji rychlit ve skleníku. Cibulky bych zasázel nebo prodal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.7.2007 17:54
Hmm, já ji neznám, tady o ní čtu poprvé. Je v něčem lepší než normální cibule?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
topgun - (8), 7.7.2007 17:58
Má daleko silnější listy asi 2 mm tlusté. A je velmi ranná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 9.7.2007 20:05
Koupil jsem semeno cibule sečka /běžně k dostání/. Běžně se uvádí jako ošlejch, nebo sibiřská, ale mně  poschodí netvoří. Jestli je totéž sibiřská a sečka, nebo je to jiný druh, nebo jsou odrůdy neposchoďové, těžko říci, nepodařilo se mi to pořádně zjistit. Je fakt, že je vytrvalá, nevymrzá a raší mnohem dříve než pažitka, je mohutnější a ostřejší. Listy má použitelné ještě nyní, kdy normální cibule už dozrává. Cibulky jsou taky jedlé. Mohu jen doporučit. Myslím, že by šla naset na jarní sklizeň ještě letos, co nejdříve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.188 (?), 4.6.2008 10:32

Nechci rejpat, nemám to v povaze, ale zajisté myslíte 2 cm. 2mm to by byla pažitka.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 5.11.2008 0:34

Cibule sibiřská = cibule zimní - sečka. V našem sortimentu je odrůda Bajkal, která se pěstuje ze semen a netvoří patrové pacibulky, ale květenství. Je velice odolná, dobře vzchází v každé půdě, zasít by šla i teď. Je vytrvalá na stanovišti. To že brzy na jaře raší má tu výhodu, že můžete sklízet čerstvou sladkou nať, která pak ještě několikrát doroste. Řežu těsně nad zemí a skutečně stvoly mají průměr 2 cm. Tu s patrovými pacibulkami taky znám, ale pokud vím, nikde se neprodává. Získáte ji jen zahrádkářskou solidaritou. Tak dobrou chuť. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 24.2.2009 12:37

Konečně se mi povedlo najít rozdíl mezi ošlejchy, cibulemi zimními.

Allium fistulosum /ošlejch, cibule zimní, sečka/ - dá se koupit semeno běžně

Allium fistulosum var. proliferum /poschoďová, egyptská, česnekocibule/-na bazi květenství tvoří pacibulky, nevím, kde ji sehnat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika