Cibule sibiřská



host - 197.251 (?)
21.7.2015 11:52

Nachystej si nějaké vhodné místo vypadají i moc dekorativně.
Proklikni si tento odkaz.
Používají se malé cibulky na chleba a tak a až jsou tvrdší tak je dávám do polévek a tak jen je rozpůlím a je mrazuvzdorná, takže máš stále zelenou nať... Z

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.115 (?), 14.5.2010 0:17

Pěstuji sibiřskou cibuli. Neřekl bych, že je lepší než normální cibule. Jde spíš o to, že mám na jaře při její konzumaci pocit, že mám čerstvé vitaminy ze zahrádky. Zasadím na podzim cibulky narostlé v patrech a brzy po zimě konzumuji tak, že vytrhávám celé rostlinky. Tato cibule je jemná jen do určitého času, postupem jejího růstu se stává tuhou a chuťově drsnou. Potom ji nechávám růst pro patrové cibulky, které na podzim...  Pěstuji jí docela dost a budu muset zkusit i jiné využití. Třeba polévku "cibulačku".  Má někdo typ, recept na její využití?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.18 (?), 18.11.2014 17:55

Skuste male cibulky marinovat v balsamikovem octe, ev. trochu prisolit a prisladit a pak zavarit jako okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zahradi - (6) - 145.44 (?), 21.5.2011 8:18

Z této cibule sklízím jen nať. Hodí se do všeho, kam se dává cibule. V mnoha případech je lepší, protože nať není tak ostrá. Touto dobou, kdy už je jí hodně, lze úspěšně použít i do guláše, tak 50-50 s normální cibulí. Výsledek je výborný. Množení je snadné, pacibulky se jen dají do země a rostou jak z vody. K použití je určitě 9 měsíců z roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.222 (?), 4.6.2011 1:28

Nasadil jsem sibiřskou cibuli, zklamala mě však na celé čáře. Nať je nevýrazné nasládlé chuti, s normální cibulí se nedá srovnat. Jen nevýrazná zelená hmota. Cibule, česnek, pepř a pod. hold musí mít "jiskru", jinak by se mohly nahradit nakrájenou jetelinou nebo vařeným bramborem.  Škoda, tak jsem se na ni těšil.  Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradi - (6) - 145.44 (?), 6.6.2011 11:32

Moje nať není nevýrazná. Je příjemně aromatická. Možná máte mladou, tím by to mohlo možná být. Zkuste počkat do příštího roku nebo do podzimu. Já na ní nedám dopustit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.82 (?), 13.5.2010 9:23

Včera jsem tuto cibuli viděla ve Čtyřlísktu Brno-Bystrc. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.251 (?), 21.7.2015 11:47

Myslíte cibuli prorůstavou, že? Mám ji na zahrádce. Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.1 (?), 15.10.2011 22:18

Zdravím všechny české zahradníčky. To jsem ráda že cibuličku májí i jiní, manžel ji šoupnul do záhonu před lety a chodilo se kolem ní jak kolem pokladu. Letos jsem dala pacibulky kamarádce byla nadšená -dcera i vnouček milují cibulovou nať. Tak nám všem přeji aby se cibuličce i nám dařilo jen přijemně a jsme pro někoho taky poklad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.18 (?), 18.11.2014 17:59

Jeee, to je hezky zaver diskuse. Diky. Cibulomilovnici zahrade zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.251 (?), 21.7.2015 11:52

Nachystej si nějaké vhodné místo vypadají i moc dekorativně.
Proklikni si tento odkaz.
Používají se malé cibulky na chleba a tak a až jsou tvrdší tak je dávám do polévek a tak jen je rozpůlím a je mrazuvzdorná, takže máš stále zelenou nať... Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika