Cibule - pokroucená nať



Stránky: 1,  2   
host - 109.108 (?) 
3.6.2008 10:35, zobrazeno: 26526x

U cibule-sazečky mám pokroucené natě a moc se jí nechce růst.Prosím, co to je a co s tím???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 75.136 (?), 3.6.2008 13:21

Květilka cibulová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.188 (?), 4.6.2008 10:17

Ted uz se s tim neda delat nic. Je to opravdu kvetilka, naklade do cibulky housenky se pak tam vyziraji, zakukli se a pak vyleti. Pokud neni napadeni silne mela by rostlina v pohode prezit, sna dbude jen o trochu mensi uroda. Jinak do budoucna by myslim pomohlo kdyby se vysazena sazecka zakryla na chvili netkanou textilii, ale osobni zkusenost s tim nemam.

           pohodu preje Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.6 (?), 22.6.2008 21:30

I nám zdecimovala úrodu cibule květilka.Od té doby cibuli sázím kolem 10.května a zatím to pomáhá. Nevím jestli to bude stále dobré až budpu sázet i sousedé takhle pozdě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.210 (?), 4.3.2009 15:39

Da sa proti kvetilke cibulovej branit aj bez pouzitia chemickych prostriedkov? Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 4.3.2009 18:47

Jde to bez chemie úplně v pohodě (už jsem to tady na nějaké vlákno psala) - při velikosti rostlinek asi 4cm je potřeba přikrýt bílou netkanou textilií a nechat ji do konce května (dtto podzimní česnek).

Podobně podzimní pórek přikrýt od poloviny srpna do konce září.

Mám to odzkoušené již několik let.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.210 (?), 17.3.2009 7:55
Pani Lida, dakujem za Vasu radu.Ak dovolite, mam este jeden dotaz.Kedy doporucujete sadit sadzacku?Pekny den.Monika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 17.3.2009 19:24

Podle počasí, jak to jde - seju petržel, karotku, ředkvičky a sázím cibuli. Normálně bych ji asi už měla v zemi, ale letos nemám ještě ani udělané záhony, neustále tu prší... Takže normálně asi tak v 1.polovině března. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 97.97 (?), 3.2.2011 16:30

Paní Lído, prosím o radu, jak na to s tou textilií? Položíte ji volně na záhon a zatížíte něčím, nebo máte nějakou nízkou konstrukci v předpokládané výšce cibulové natě, přes kterou textilii napnete? U česneku je výška natě ještě daleko větší, to už je na malý stan s podsadou? Zatím jsem nikdy cibuli nepřikrývala, ale po loňském poškození cibulí květilkou tomu chci letos rozhodně předejít. Jak na to? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 3.2.2011 17:55

K cibuli nedávám žádnou konstrukci. Když začíná vylézat a má cca3cm, přehodím přes záhon bílou netkanou textilii (nenapínám ji) a po stranách i na koncích zatížím položenými starými prkny. Pokud by meteorologolé hlásili nějaký uragán, je dobré případně dočasně položit na prkna ještě nějakou cihlu, aby to vítr neodnesl. Cibulka si textilii sama nadzvedne. Asi v polovině doby je dobré vyplet, ale pak hned dát textilii zpátky. Pokud v polovině nevyplejete (což bývá u mne), tak se po konečném sundání textilie nezhrozte, je to prales :-)) a nať cibule je zohýbaná. Když ale pak vyplejete, během týdne se nať narovná a cibule je perfektní. Pak už ji žádné breberky nežerou.

Když jsem to dávala k podzimnímu pórku, dala jsem do rohů 4 tyčky, natáhla mezi nimi provázky, přehodila textilii. K provázkům jsem ji upevnila starými kolíčky na prádlo, aby nevlála, u země zatížit prkny nebo také zahrnout zemí.  Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika