Choroby pažitky



host - 24.97 (?) 
27.4.2011 16:15, zobrazeno: 11014x

Mám na zahrádce už asi 8 let na jednom místě nádhernou pažitku. Daří se jí moc dobře bez přesazování i hnojení. Prostě jí to tam sedne. Ale už 3.rokem mě trápí, že se objevují bílé flíčky jako vykousané zevnitř podél listu. Nejsou to díry, jen hodně oslabená stěna. Snažím se o domácí BIOzahrádku, ale mechanickou cestou je to docela nemožné zničit. Poradí mi prosím někdo, jak na to? Nebo není jiná cesta než tu krásku zlikvidovat a nebo chemicky ošetřit? :-(   Nevím, zda to není v půdě, protože i sazeničky vysemeněné okolo tím trpí. Budu moci ještě někdy na záhonku pěstovat pažitku a na co všechno se mi to může přenést? Mám opravdu malinkatý záhonek (1,5 x 3,5 m) s láskou opečovávaný, pár jahod, ředkvičky, hrách, fazole a kudrnatou peteželku. Mezi občas zaseji jen letničky (měsíček, hrachor, zinie, lichořeřišnice). Ničemu jinému se nám tu nedaří. Moc děkuji předem za rady, Daniela

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 67.142 (?), 17.5.2015 20:43

Mám stejný problém, listy pažitky jsou jako by vykousané, ale ne naskrz, takové světlé flíčky. Vážně nidko neví, co by to mohlo být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.81 (?), 30.4.2018 17:18

Ano, i já mám úplně stejný problém. Opravdu není nikdo ze zkušených zahrádkářů, kdo by tuhle záhadu rozlousknul? Pažitku mám také už řadu let na stejném místě, krásně tam roste, ale ty světlé fléčky mě kazí radost. Měla to už loni. Letos první týdny dobré, začala jsem se radovat, ale teď o víkendu jsem zjistila, že jsem tam, kde jsem byla. Děkuji za jakýkoliv poznatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 1.5.2018 22:15

Vrtalka porová. Ta bestie v ní přezimuje a ničí pak cibuli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika