Česnek z květenství



host - 6.16 (?)
18.8.2009 8:35

Ne všude a ne každé odrůdě se daří zrovna na Vaší zahrádce.Existují místní no name odrůdy.Jestliže jsou chuťově přijetelné (v porovnání s česnekem v xxxmarketech určitě ano),a daří se jim u Vás, proč je dále nepěstovat?    Necháte na pár rostlinách uzrát květ, až začnou pacibulky opadat. Seberete. Pak je nasejete do řádku, klidně na podzim s výsadbou česneku.Při příští sklizni sklidíte malé cibulky.Ty vyndáte, necháte zavadnout , jako s česnekem, a pak opět na podzim sadíte. Pak už sklízíte česnek.A tak pořád dokola... Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 175.218 (?), 18.8.2009 7:29, zobrazeno: 18448x

Chci se optat-jsem laik. Když česnek vykvete, dají je ty malé česnečky použít na sadbu? Slyšela jsem, že po dvou letech by z nich mohl být normální česnek. Poradí mi někdo, jak na to??? Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 18.8.2009 8:05

Ano jde, jen nechápu, co Vás na tom láká, dva roky čekat na trochu větší česnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.16 (?), 18.8.2009 8:35

Ne všude a ne každé odrůdě se daří zrovna na Vaší zahrádce.Existují místní no name odrůdy.Jestliže jsou chuťově přijetelné (v porovnání s česnekem v xxxmarketech určitě ano),a daří se jim u Vás, proč je dále nepěstovat?    Necháte na pár rostlinách uzrát květ, až začnou pacibulky opadat. Seberete. Pak je nasejete do řádku, klidně na podzim s výsadbou česneku.Při příští sklizni sklidíte malé cibulky.Ty vyndáte, necháte zavadnout , jako s česnekem, a pak opět na podzim sadíte. Pak už sklízíte česnek.A tak pořád dokola... Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.64 (?), 18.8.2009 8:41

Souhlasím, taky pěstuju pořád dokola "záhadný" paličák, který jsme koupili s spolu chalupou. Jenom bych doplnila, že ty prvním rokem ty cibulky česneku nebudou dělené do stroužků, nicméně se dají samozřejmě použít ke konzumaci, pokud budou slušně velké. Druhým rokem už naroste česnek klasický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 19.8.2009 0:11

Přesně o tomto tu už jedno vlákno je, jmenuje se "česnek bez stroužků".   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.138 (?), 25.8.2009 1:08

Dělal jsem to. Myslel jsem si, že si napěstuju množství sadby, ale řeknu vám, že ta piplačka nestojí za to. Lépe nakoupit hotovou zdravou sadbu. Kilo stojí letos cca 140,- Kč. Z toho vypěstuju přibližně 7kg česneku. Vyplatí se pak pacibulky? Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 237.253 (?), 22.9.2009 23:32

Česnek z pacibulek již pěstuju 20 let stále stejnou odrůdu, kterou pěstovala babička manžela kam jsem se přivdala. Neznám název odrůdy, ale jde o paličák s velkými kuličkami, ty neulamuju, vždy vyberu ty největší, zasadím na podzim asi na 6 - 8 cm do řádků a v červenci mám o něco menší, ale převážně dělené hlavičky česneku se stroužky a nahoře mají zase pacibulky, netrvá mi vypěstování česneku 2 roky, ale jen 1 rok. Do země sázím jen to, co dosud v zemi nebylo, proto je zdravotní stav mého česneku dobrý.  Každý rok si koupím několik hlaviček nějakého uznaného sadbového česneku, ten je vždy horší než můj rodinný poklad. Současné kupované uznané odrůdy mají jiná květenství, mají jen velmi drobné kuličky, spíše semínka a na tu piplačku bych neměla ani nervy ani čas.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.228 (?), 25.11.2009 18:35

Dělá se to hlavně z duvodu ozdravení sadby.Nebývá totiž napaden ruznými chorobami, protože nebyl ve styku s pudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.133 (?), 6.3.2010 13:15

Chcela by som sa opýtať, kedy vysievate pacibulky cesnaku do zeme? Je to napodzim ako keď ho pestujem zo strúčikov? Ďakujem. ľudka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 6.3.2010 21:44

Pacibulky se sází na jaře - viz vlákno "česnek bez stroužků".            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika