Česnek v zemi?



host - 116.145 (?)
29.11.2015 12:52

Polystyren je proti odfouknutí zatížený. Mým záměrem je to, abych česnek sázel pozdě bez toho, abych sledoval předpovědi počasí a byl odkázán na relativně malé časové "okno", kdy je sázet nejvhodnější (těsně před zámrazm). Počkám až zamrzne a do nezamrzlého záhonu nasázím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 199.226 (?), 26.11.2015 23:58

a posuva sa zima, zacina neskor a neskor aj konci. Niekedy nezostane cas na jar, len 2-3 tyzdne. Zo snehu do plaviek. Mozno sklenikovy efekt alebo el nino.

No a kedze je tento posun, posuvam aj sadenie cesnaku. Naposledy mi to uslo a sadil som pri otepleni niekedy vo february. Bol velmi rychlo vonku, azda na konci marca,...ako keby som sadil pred vianocami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.1 (?), 26.11.2015 14:23

Mám teď záhon na česnek přikrytý polystyrenem, sázet budu až nebude bláto(čti zamrzne). Můžu tak sázet tehdy, kdy budu mít čas já, jen bude větší zima při práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.161 (?), 27.11.2015 21:36

to nevim kdy vam zamrzne... ja zitra vozim hnuj a budu ryt, v nedeli ma u nas prset, v pondeli taky, utery hlasi 10 stupnu- zidlochovicko- takže bude-li mruznout do vanoc... těžko říci..to bych mohl čekat se sadbou česneku i na jaro, s takovym počasím..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.226 (?), 28.11.2015 1:11

asi sadim tento vikend. Sice ma prsat ale uvidime

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.145 (?), 29.11.2015 10:05

Zakrytý záhon nezamrzne, proto je na něm polystyren. Sázet budu už zmrzne všechno ostatní a já nebudu muset chodit v blátě, které je teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 29.11.2015 11:34

A jak hlídáte polysteren, aby Vám jej vítr neodfouknul?

Setkal jsem se s pěstitelem, který dal na plochu kde bude sázet česnek pro svou potřebu dvě pařníková okna a zakryl rákosovou rohoží. Dával to tak 3-4 dny těsně před sázením a to stačilo, aby v hlubších vrstvách země naakumulované teplo povrch prohřálo. Nedovedu si to však představit prakticky pro plochy "nad 4 pařníková okna".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.145 (?), 29.11.2015 12:52

Polystyren je proti odfouknutí zatížený. Mým záměrem je to, abych česnek sázel pozdě bez toho, abych sledoval předpovědi počasí a byl odkázán na relativně malé časové "okno", kdy je sázet nejvhodnější (těsně před zámrazm). Počkám až zamrzne a do nezamrzlého záhonu nasázím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.226 (?), 29.11.2015 13:23

Vcera som nasadil. A pekne cistucko. Pod nohy som dal dosky a nezablatil som sa. Doska mi urcovala aj smer ako sadit... Ked vam to zmrzne, pod polystyrenom bude blato aj tak. Dal som na par hodin pred sadenim do sulky. Terajsie oteplenie snad umozni zakorenit. Azda nebude taky hic, ze na novy rok bude cesnak vonku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.14 (?), 8.12.2015 10:24

Já mám záhon nachystaný z minulého týdne. Nemůžu říct, že by se upravoval zas tak hrozně, i když dva dny před tím ještě pršelo. Suché cestičky si udělám z prken. Dnes si pohrávám s myšlenkou, že bych přes noc česnek namořila a zítra zasadila, jen to počasí zatím na mráz nevypadá (svitavsko). Česnek pěstuji třetím rokem, pokaždé čekám na mrazíky. Ty první letošní jsem kvůli naraženým zádům promeškala a ani dlouho netrvaly, další jsou v nedohlednu, tak už na ně ani čekat nebudu, tolik nad nulou zase není. Určitě ale mohu potvrdit, že pozdější výsadba má své výhody. Se sousedkou máme stejnou sadbu, stejně moříme, jen ona sází v říjnu, já před zámrzem. Ona si každý rok stěžuje na plíseň a musí sklízet dřív, než česnek dozraje, já jsem se s plísní na česneku ještě nesetkala oproti ní sklízím o dva až tři týdny déle. Letos mi chválila česnek i paní bydlící o pár baráků dál, která sázela také v říjnu a měla s plísní také problém a rovněž tak i další soused. Všichni se divili, jak je možné, že mám ještě česnek na záhonech a nemám na něm plíseň. Proto u pozdější výsadby zůstanu. Je pravda, že všichni tito starší sousedé jsou zvyklí sázet takhle brzy, ale faktem zase je, že počasí se mění a mrzne čím dál později, proto se na zahrádkách asi nedá řídit jen podle zažitých datumů a člověk se musí přizpůsobovat novým podmínkám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.14 (?), 8.12.2015 15:25

Prosím o radu,

mohu mořit sulkou a rovralem sadbu česneku i když už mu raší kořínky? Neublížím sadbě? Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika