Cesnek mi nejde jako babicce



host - 147.46 (?)
27.11.2016 10:06

Za velkopěstitele považuji pane Stanislawe, každého, kdo ho má víc než potřebuje pro rodinu a známé a případně zaměstnává pár lidí. Ten co ho znám bydlív Olomockém kraji. Ing. Kozák, určitě sám nevyprodukuje potřebné množství česneku, který je potřebný k sadbě. Jistojistě má na tuto produkci nasmlované pěstitele, a to nebudou zahrádkáři. Když si koupíme sadbu od Kozáka, tak je bůhvíodkud, akorát Kozák na to dá cedulku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 147.46 (?), 27.11.2016 10:06

Za velkopěstitele považuji pane Stanislawe, každého, kdo ho má víc než potřebuje pro rodinu a známé a případně zaměstnává pár lidí. Ten co ho znám bydlív Olomockém kraji. Ing. Kozák, určitě sám nevyprodukuje potřebné množství česneku, který je potřebný k sadbě. Jistojistě má na tuto produkci nasmlované pěstitele, a to nebudou zahrádkáři. Když si koupíme sadbu od Kozáka, tak je bůhvíodkud, akorát Kozák na to dá cedulku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 27.11.2016 10:23

Považujete vy, to je všechno. Vypěstují toho zcela nepatrně vzhledem ke spotřebě v této zemi. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.11.2016 10:53

Je to s vámi stejné, jako s Truplem. Nebo jste jako skřivánek, co si musí vrznout, i kdyby měl zmrznout. Zeptal jste se, já opověděl. Prakticky mne nezajímá kolik se čeho vyprodukuje, kolik se čeho prodá a kolik je čeho vůbec třeba. Jsem tu, jsem majitelem skromného pozemku a dokud můžu, tak se ho snažím, ke svému prospěchu využívat. Až nebudu moci, tak se budu ploužit do hypersuper a počitač se kterým si nyní hraji, bude v počitačovém nebi, tak se zde trvale odmlčím, z důvodů, které nemusím rozepisovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.11.2016 11:23

Přestože tento vstup nebude ideálně zařaten, tak se můžet mrknout na toto video, tam vidíte, jak nepomýlená bábuška, výhružkami o patogenech a teplotě půdy, vysazuje svůj česnok. Všechno je zelené, půda nepřemokřená, velmi dobře zpracovatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.11.2016 13:34

Hovoří o 3. říjnu. Ale ta hrušeň mně jako Konference moc nepřipadásmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.11.2016 15:36

KUKY, vy buď špatně vidíte, nebo slyšíte.  3.10 je datum publikace a v komentáři se zmiňuje o 10.vjačeslavu. Jinak, bavíme se o česneku a ne o hruškách, babuška nic takováho nevypustila z úst. Jestli chcete vědět více, tak vám nic nebrání na hrušky a jiné věci, se přímo zeptat babušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.79 (?), 27.11.2016 9:24

plácáte nesmysly, velkopěstitelům je těch pár stroužků, co si zahrádkáři pěstují, srdečně volných a kvalitní sadby je už několik let nedostatek, tak jakápak konkurence. a schválně koukněte na stránky pana Kozáka, uvidíte jasně, jak "se snaží drobným pěstitelům pěstování znechutit". než byl česnek kulturní rostlinou, tak asi nikoho moc nezajímala maximalizace výnosu, co vyrostlo, to stačilo na přežití, zrovna jako by to bylo teď, kdybyste píchl pár stroužků do země a nechal je být. sázení před zmrznutím má význam v tom, že se na nejmenší možnou míru sníží aktivita půdních patogenů, česnek koření při teplotách, které těmto organismům už k aktivitě nestačí... což byste měl vědet, když máte chuť veřejně někoho obvinit z matení širé veřejnosti.

Pavel Trupl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.11.2016 10:35

Pane Truple, možná plácám nesmysly, ale vždy budou, aspoň u mne v přednosti klimatické podmínky a hlavně vlastní zdraví. Nasadím brzy, neprší mi na záda, nebo nepadá sníh, nematlu se v bahně a když to pár česneků nepřežije, tak se celkem nic neděje a česnek vyleze, když nastane jeho čas. S kozou, také nechodíte ke kozlovi, když ještě nenastal její čas, je otázka, zda to víte. Je to jen můj názor s kterým jsem se chtěl podělit. Když by ale byla pravda o škodlivosti patogenů, při vyšších teplotách, tak už by tu ten česnek, také nemusel být. A také, když vám nějaký česnek zůstane na záhoně, tak ho máte venku v srpnu? Bylo to jako podnět k zamyšlení a ne ke šťourání. Nejsou gerojové ti, co vysazují česnek na Silvestra, nebo Nový rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 27.11.2016 13:15

Takto to nepište, kdo je geroj a kdo není.Máte dobrý názor na to kdo je velkopěstitel, kdo pro koho dělá, protože já to vidím podobně.Není vám, nebo chceteli nám to nic platné, protože není vůle.Česnek sázíme co nejpozději, protože jsou u nás pro to dobré klimatické podmínky.Znám svoje okolí, bydlím tu celý život.Dalo by se to sázet dnes?Asi jo.Jestli bydlí někdo na horách tak to má napsat.Přece není potřeba, aby mi pršelo na záda nebo jsem se matlal v blátě.Můžu si počasí vybrat.Je docela možné že někdo to prostě neumí a já to chápu.A ještě když se to má spojit s mořením.Zdraví si šetří každý jinak.Někdo aby se moc neohýbal, jiný,naopak.To je jako stím rytím.Nejdřív je hádka proč se to ryje, když se to dá zorat a po čase si člověk řekne(třeba já).To jsem byl vůl tenkrát jsem mu nadával a sám jsem krátkým Fiskars potom ryl 50m2.Tera v kulně.Po částech to bylo prospěšné pro tělo. Pýru je tam taky méně.Nebo začínám blbnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.79 (?), 27.11.2016 14:24

vždyť si proboha dělejte, co uznáte za vhodné. pokud má někdo relativně zdravou půdu, ať si sadí v říjnu, dělalo se to tak dlouhé roky.  současný stav vědění doporučuje co nejpozdější sadbu a uvádí důvody, vy uvádíte svoje dojmy a navážite se do jiných názorů, i když o problematice zjevně víte kulový...

Pavel Trupl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika