Cesnek mi nejde jako babicce



host - 147.46 (?)
25.11.2016 23:02

Co to je ideální čas. Velkopěstitelé měli česnek v zemi nejpozději do desátého října. Pak začalo pršet a přeprchá prakticky každý den. Jak by to v tom blátě s těžkou technikou zvládli. Takové rady, jako zasaď česnek tak, aby na druhý den mrzlo, jsou dobré jen pro minizahrádkáře, kteří to mohou provést z prkna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 156.123 (?), 19.9.2016 15:27

Chudák česnek, pro srovnání by bylo dobré poslat foto babiččina záhonu s jejím česnekem. A zadat úkol: Najdi co nejvíc rozdílů...)))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.2 (?), 28.10.2016 14:35

Ani tak foto, ale poslat zprávu o tom jak HLUBOKO byl česnek zasazený! V této době rok 2016 a dálší sázet do hloubky 15-20cm!! opakuji to zde mnohokrát aby to zahrádkářům vešlo do krve. Zdá se to blbost. ale je to tak! Babička sázela jen mělce, dnes se musí sázet hluboko. Nahoře není pro česnek dost vláhy. Česnek se dřív sázel jen zlehka zastrčený prstem do záhou a vůbec se nemusel zalévat!! A byl vždy nádherný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.231 (?), 28.10.2016 18:18

Zdá se to blbost a opravdu to je. Když pominu obtíže se sázením a dobýváním, tak se ke kořenům dostane minimum vody z deště. Zřejmě to opakujete tak často, že už tomu věříte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.130 (?), 25.11.2016 21:14

Je to fakt blbost, klasika 6-8cm nad stroužkem a hlavně trochu zatlačit, tak jak to píše Kozák, teď je ideální čas, v pondělí má zamrznout. Letos zkusím Benátčana, pač ho můžu v zemi v létě nechat a nerozpadá se a prý vydrží až 2roky, to je můj cíl, pěstovat česnek jen ob rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.46 (?), 25.11.2016 23:02

Co to je ideální čas. Velkopěstitelé měli česnek v zemi nejpozději do desátého října. Pak začalo pršet a přeprchá prakticky každý den. Jak by to v tom blátě s těžkou technikou zvládli. Takové rady, jako zasaď česnek tak, aby na druhý den mrzlo, jsou dobré jen pro minizahrádkáře, kteří to mohou provést z prkna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 148.161 (?), 26.11.2016 17:04

Ale toto je diskuze pro zahrádkáře! cheeky Proto je taková rada namístě. Třeba já jsem zasadil tento týden, pokládám to za tak akorát, po víkendu budou teploty už jen kousek nad nulou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.11.2016 17:49

To nějak vadí, že je to diskuse pro zahádkáře. A já také nejsem velkopěstitel. Víte, česneku je celkem jedno, kdy ho strčíte do půdy. Pozdější výsadba může ovlivnit produkci česneku ozimého, zkrácením vegetační doby a ozimý česnek je ozimý protože se vysazuje před zimou, aby včas zakořenil. Že mu někdy omrznou špičky prvních dvo listů, mu zřejmě nijak moc nevadí. Stačí, jen trochu zauvažovat, jak to s ním bylo, než se stal kulturní rostlinou. Takže já si ho do země nacpu pěkně za sucha a tepla. A ty rady -vysaď česnek tak, aby zítra mrzlo-, jsou úsměvné a asi jen proto, aby pěstování česneku, páni velokopěstitelé, těm malým co nejvíce zprotivili a oni mohli vrhnout na trh více své produkce a víc vydělali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 26.11.2016 18:07

hádate sa tu ako malé deti, kto má pravdu. kto chce, tak vysadí cesnak skôr, kto zase nechce, tak neskôr. každý býva predsa v iných podmienkach, má inú teplotu, ináč zamŕza zem, či príde sneh. minulý rok som sadil 23.12. a tento cca 20.10. a pre mňa osobne radšej skôr ako potom do blata, či sneh odhŕňať a sadiť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 27.11.2016 5:14

Ať sadím dřív nebo raděj později, česnek sklízím podle zralosti zhruba ke stejnému datu! (190mnm) Sousedé sadí daleko dříve (víc než měsíc) a sklízíme skoro současně! Já si konečně zapíchal 18.11.2016 jen 335 stroučků česneku a víc nepotřebuji! Kšeftovat s česnekem nepotřebuji! Teplota zeminy v 10cm byla +5°C! A včera 9°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 27.11.2016 7:30

Dobrý den. Můžete prosím napsat, kteří to jsou ti velkopěstitelé? U nás není vůbec žádný. Poslední pěstitel na Jižní Moravě skončil právě loni. Kdysi sázel 300 hektarů a teď už nic. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika