Cesnek mi nejde jako babicce



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?)
23.7.2016 18:11

(Půdní) škraloup. Ztvrdlá vrchní vrstva půdy. Brání pronikání vody a vzduchu do půdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 23.7.2016 17:53

chci se prosím zeptat, co znamená to, že se tvoří škraloup? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 23.7.2016 18:11

(Půdní) škraloup. Ztvrdlá vrchní vrstva půdy. Brání pronikání vody a vzduchu do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.91 (?), 26.6.2016 15:37

Včera česnek sklizen a vše je v pořádku. Ted bych se chtěla zeptat, co mě udělá česnek, který mám doposud ve váze a je stále tvrdý a celý - nepopraskaný. Má už malinké zelené výhonky. Chtěla jsem ho vyhodit na kompost, ale počkám na vaše případné názory: když ho nyní na zkoušku vysázím??? Mám 6 palic paličáku. Děkuji Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 3.7.2016 9:29

Tak jsem letos vytáhnul česnek ve stejnou dobu jako minulý rok.Úroda je velikosti palic poloviční.
Sadil jsem na stejné místo začátkem listopadu.Tento rok zasadím na jiné místo třeba to pomůže


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.130 (?), 3.7.2016 20:30

fakt je dost malej, pořádně zkompostovaná zemina na jiném místě bude lepší+sázet tak o měsíc později. Jo a Mílo ten česnek co Vám zbyl, bych sadil jen když to chcete na nať nebo jen jako experiment, do zimy pěkně vyroste, pak pokud zimu přežije bude vysílen a příští rok poloviční oproti ostatnímu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 226.65 (?), 5.9.2016 6:51

Není babička jako babička. A co tak rozdílná vlhkost půdy? Soused sází česnek 20cm hluboko a má výborné výsledky. Do 20cm je půda naprosto suchá. Klíčová záležitost je vláha. Dříve jsem sázel česnek tak že vršky koukaly za země a česnek byl nádherný. A nezaléval se. Tuším že značná část zahrádkářských neúspěchů hraničících s nemožností pěstování některých produktů je způsobené suchem, které si lidé neuvědomují a neakceptují. Vlhko bylo vždycky, bude i teď-NEBUDE. Zarejte pořádně do země a divte se. JE JINÁ DOBA A ZDE TO SKUTEČNĚ PLATÍ. Není to všude stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.101 (?), 15.9.2016 13:28

Přesně tak, loni byl tady na Třebíčsku deficit snad 200mm a letos už asi 150mm, česnek jsem zaléval velmi vydatně-musel jsem ho jen víc okopávat + dávat jemný mulč, pro jistotu jsem použil Gliorex a je krásný a ani 1 nebyl shnilý či jinak napadený, to sucho v létě je spíše výhoda, snadno se suší a skladovatelnost je výborná, v podstatě už ze země je napůl suchý, chce to jen více péče a z nevýhody je výhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.2 (?), 28.10.2016 14:25

Ty doby za totáče kdy jsem sázel česnek tak že ze záhonku koukaly špičky česneku a česnek vždycky vyrostl už dávno minuly. Nebylo to totáčem ale úplně jinou vlhkostí půdy během roku. Dnes v roce 2016 kdy se z ČR stává polopoušť se s tím musí počítat. Prostě česnek sázet hluboko kde je ještě trochu vlhko. Teď 1. listopadu jsem zasadil Záhorácký, 1 palička za 15Kč. Jsem zvědav co z toho za rok bude. EU vydala asi nějaké směrnice o prodeji sadbového česneku-prodej ne na váhu, ale na kusy paliček. Jak se bude sázet česnek za 10 let? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 27.11.2016 8:47

Máte pravdu Alfonss! Od r.1979 co zahrad-ničím, jsem nikdy nesázel česnek tak hluboko! Nikdy nezaléval a byl vždy pěkný. Teď sázím daleko hlouběji a občas zaleju. A po řádném zalití prokopnu řádek a zjistím, že to nemělo cenu-dole sucho!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.79 (?), 27.11.2016 9:27

když po řádném zalití prokopnete řádek a dole je sucho, tak to znamená jediné, řádné zalití se nekonalo...

Pavel Trupl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika