Česnek 2015



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 95.14 (?) 
5.10.2015 11:47, zobrazeno: 50114x

Dobrý den,

     chtěla bych založit nové letošní téma v této sekci. Čas nové výsadby se blíží, tak už bychom pomalu mohli začít konzultovat, kdy se kdo chystá s česnekem do země, jaké odrůdy se chystáte vysázet, jak předchystat půdu, mořit či nemořit? Případně nějaké rady a tipy pro začátečníky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 95.14 (?), 5.10.2015 20:30

Tak zatím se nikdo nechytil, tedy začnu sama. Letos budu sázet potřetí, tedy odborníkem nejsem. Zkouším více odrůd, každý rok si je třídím a na záhon dávám podle abecedy, abych při sklizni ještě věděla, co sklízím a zase označila. Letos určitě vyřadím Anín. Zkoušela jsem jej dva roky a ani jeden neměl výnos takový, aby se mi vyplatilo ho zkoušet třetím rokem, v oblasti Svitav jsem došla k závěru, že je pro něj škoda zabírat místo na záhoně. Letos budu znovu sázet Bjetin, Dukát, zkusím dát ještě šanci Džambulu, Havran, Tantal, Vekan. Z nepaličáku se mi velmi dobře osvědčil Lukan i když letos nevzešel bohužel všechen. Pak mám sadbu od známých, kteří ji pěstují léta letoucí a ty mám pojmenované podle toho, od koho ji mám, většinou jde o veliké palice, ale mají také veliké stroužky, čítající čtyři max. pět stroužků v palici, takže z jedné palice vysázím jen čtyři nové rostliny a tím pádem mi výnos nepřijde také tak velký, tudíž spíše nostalgie. Tak se zkuste se svými radami připojit i ostatni hmm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.10.2015 21:04

Já mám letos Karla IV. Nedávno jsem ho namořil v Sulce a před výsadbou ho budu mořit v Rovralu. Sázím po 20. říjnu. Neodkládám výsadbu až těsně před zámraz. Nechce se mně hrabat v zimě a v blátě. Záhon mám připravený už 14 dnů. Přihnojím až brzy na jaře ledkem. Několik sezón jsem měl svůj Unikát. Je dobrý, ale drobnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.130 (?), 6.10.2015 22:44

Ještě je podle mě brzo, bláto mě na záhonech nehrozí(zvlášť letos) a mráz si pohlídám, Lukan nebo Bjetin je jistota, ale mě spíše zajímá příprava půdy, můžu dát 2-3měsíční kompost, vylepšit rašelinou? Zkoušel jsem vysoký záhon a úroda jen průměr, ale bylo extrémě sucho a bez půda bez kompostu. Po vysázení zaleju asi lignohumátem nebo sulkou a na jaře párkrát ledek vápenatý a šlus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 11.10.2015 17:08

Já bych takhle čerstvý kompost nedával, rašelinu ano, je-li to nutné. Sulkou bych namořil přímo stroužky, lignohumátu nevěřím, ledkem bych hnojil jen jednou. Spíš bych použil ten Rovral po Sulce.

Dnes jsem měřil teplotu půdy v deseti cm: +10°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 12.10.2015 9:21

Co je to 2 mesacny kompost? Rychlo zotleta trava, alebo zbytky listia? Ak je to rychly kompost ale dobre dozrety z travy, tak dobre premiesat so zeminou a mozete pouzit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.250 (?), 20.10.2015 21:44

to je kompost, který je tak nadrobno nasekaný(klasika plevele atd.), že už je po 2,5 měsících fertig, jen není drobnozrnný, je ještě čerstvý, tak míchám s rašelinou a se starším kompostem a zapravím do země, experimentálně jsem tam lupl ředkvičky, ale vyrostly řepy:-)Teď jsem tam lupl jahody a mezi ně fiknu teda asi i ten česnek. Našel jsem výborné recenze na Gliorex, který ničí ony Botritidy+Sklerocie apod.,možná to bude v mokré zimě dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 5.11.2015 15:54

Gliorex bych zkusil, problém je, že se v maloobchodní síti zřejmě nevyskytuje a nechat si posílat 10g ze Šumperka mi přijde... ehm, takže by bylo nejlíp počkat na nahlášené mrazy a zasadit. Mrazy ale nikde a už jsem netrpělivý, teď by se sázelo příjemně. Loni jsem zaspal a sázel do přemrzlé půdy s povrchovou krustou, docela to byla práce, ale fakt je, že česnek byl letos zcela zdravý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.138 (?), 6.11.2015 12:53

Letos budu také poprvé zkoušet Gliorex. Objednala jsem si ho od firmy SEMO. Poslali mi ho v obálce a poštovné bylo kolem 40,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vagabund - (48) - 220.250 (?), 23.11.2015 19:49

Já bych česnek žádným organickým hnojivem nehnojil. Hnojí se k předplodině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika