Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nakoniec som sa predsa len pustil do výsadby dnes. Ílovito- hlinitá pôda vo vinohrade našťastie nebola až tak mokrá a chodiť sa dalo v pohode po zatrávnenom medziradí. Úzkou špicatou motyčkou som najprv vyhrábnul cca 8 cm hlbokú rýhu v tesnej blízkosti radu viničových kmienkov. Do rýhy som napichal strúčky- oblúčkom v smere radu, potom som celú rýhu so strúčkami pohnojil granuľovaným hnojom a nakoniec širšou motyčkou prihrnul zeminu. Aby náhodou skorý mráz strúčky nevytiahol, pritlačil som motyčkou pôdu nad vysadeným cesnakom. Vlani som sadil 1.12. pomocou kolíka a bez hnojenia. Úroda nebola najhoršia, priemer palíc bol do 7 cm. Som zvedavý, ako zaúčinkuje Hoštický hnoj. V marci po roztopení snehu príde na pôdu samozrejme štartovací liadok s vápencom. Proti fúzavke nestriekam. Problémy s krútiacou sa vnaťou zatiaľ neboli. Hĺbka výsadby do 8 cm v ťažkej pôde je ideálna, pri sklizni preto netreba krompáč, ale stačí rýľovacími vidlami nadvihnúť pôdu pod palicami a ťahom za vnať cesnak ide hore ako po masle. Toť moje know how. Teraz opäť prší, strúčky pri teplotách tesne nad nuľou môžu spokojne koreniť. Čo viac si môžeme priať? Už iba priložiť polienko do krbu. laugh

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika