Zaschnutí části stromu



Leo - (10) - 43.138 (?) 
8.6.2016 9:42, zobrazeno: 3548x

Zhruba před měsícem jsem si všiml, že některé větve na dvou ovocných stromech na zahradě zčásti zaschly. Na švestce zůstaly asi jenom dvě zelené větve a na jabloni je naopak jedna větev špatná. Nevíte prosím zda se jedná o následek omrznutí, nějakého škůdce nebo choroby?

Švestka
Švestka
Švestka - detail
Švestka - detail
Jabloň
Jabloň
Jabloň - detail
Jabloň - detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 214.22 (?), 8.6.2016 10:01

Taky mi tak odešla jedna 3 letá švestka. Zjistil jsem to 21. 05. 2016 po tom, jak byl 17.05. mráz. Měla opadané uschlé listí. Jestli je suché i dřevo jsem ještě nezkoušel.Kolem je ještě 5 třešní, 4 jabloně, 4 hrušky a těm se nic nestalo. Jsem z toho jelen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 8.6.2016 11:24

Monilia na peckovinách, mšice jitrocelová a svilušky na jabloni, snad i korové nekrozy...+ obrovské dlouhodobé sucho+rozkládající se torzo stromu nad i pod zemí se podepisuje na churavění mládežecrying! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Leo - (10) - 92.52 (?), 12.6.2016 19:43

Tolik chorob a škůdců jde poznat z těch rozmazaných fotek? Švestka je už suchá celá, jabloň se docela drží, ale některé její listy jeví známky nějaké nemoci (viz. foto). Poraďte prosím čím to účinně nastříkat proti těm chorobám.
Proti mšicím jsem to stříkal jarovou vodou, ale asi na to koupím nějaký postřik, protože když tam 14 dní nejsme, tak to nestihneme zavčas podchytit a teď tam jsou zas.
To torzo stromu jsem tam nechal po jeho skácení, aby trochu vyschlo a šlo lépe vykopat ze země. Neuvědomil jsem si, že by to mohlo mít vliv na okolní stromky. Při nejbližší příležitosti ho zlikviduji.

List jabloně
List jabloně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika