Vrba - hnědnutí, usychání listů



salometka - (43) - 108.254 (?) 
4.8.2011 18:39, zobrazeno: 46243x

Prosím, poraďte, co se stalo této vrbě. asi je něčím napadená, listy zežloutly a zhnědly. Děkuji za tip, jak ji zachránit.

Vrba - hnědnutí, usychání listů
Vrba - hnědnutí, usychání listů
Vrba - hnědnutí, usychání listů
Vrba - hnědnutí, usychání listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 6.8.2011 9:39
Připadá mi to jako vrba trpící suchem a nedostatkem živin.Usuzuju tak podle letošních výhonů.Zdá se, že z počátku rostla dobře a pak se něco stalo.Třeba jednou přeschla.A vrba se z tohoto šoku dost těžko vzpamatovává.Ty suché okraje listů jsou od nedostatku vody.To ale neznamená, že málo zaléváte.Mohou být poškozené kořeny, nebo kmen a voda se pořádně nemá jak dostat k listům.Jestli ji máte v trávě, nemusí se přes trávu voda dostat ke kořenům.Tráva ji spolehlivě zadrží.Nažloutlé listy mohou napovídat o možnosti napadení sviluškou.Zkuste přihnojit třeba cereritem, hodně zalévat a brzy na jaře znovu zakrátit.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.135 (?), 6.8.2011 12:29
Mam stejny problem na stejne vrbe, dekuji za prispevek, Ten travnik by me nenapadnul, jdu to okolo hned odriznot. Hold zacatecnik :). Diky!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
salometka - (43) - 108.254 (?), 6.8.2011 23:17

Moc děkuji za odpověď, asi máte pravdu. Rok jsem ji měla jen v květináči a letos na jaře ji přesadila do země, na jaře ale vypadala dobře, pokazilo se to až před měsícem, živin ale asi moc nemá, v trávě sice není, mám kolem ní kůru a pod ní textílii. Loni byla napadená rzí (to jsem vyléčila). Udělám, jak píšete, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 6.8.2011 11:31

Co to je za vrbu, smím-li se zeptat. Mne to jako vrba nevypadá. Na straně druhé posadit stromek 50cm ode zdi a čekat normální vývin, to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
salometka - (43) - 108.254 (?), 6.8.2011 23:08

Vrba je to na 100%, konkrétně Salix caprea Kilmarnock. Od zdi domu je 90 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.154 (?), 14.10.2014 11:44

Dobry den mam vrbu hakuro nashiki je krasna ale jedna polovina je krasne husta a listnata a druha jako by ji neco branilo v rustu.Listy postupne na jedne casti usychaji a i kdyz je odstrihnu dela se to opakovane.Strom mam na zahrade kde okolo neni zadny strom, vody ma take dost..Nemuze byt napadna nemoci Padli?Poradte jak na to, jestli nejaky postrik?Bylo by mi ji lito je jinak moc krasna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.178 (?), 14.10.2014 21:01

Popsané příznaky by mohly odpovídat například napadení štítenkami. Podívejte se na větvičky, jestli je tam nenajdete. (Jak vypadají si jistě snadno vyhledáte. A případně i vhodnou ochranu.) 

Ještě dodám, že napadené bývají třeba jen jednotlivé větve, právě tak, jak popisujete.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 14.10.2014 21:21

Už tu v diskuzích něco o tom bylo, zkuste hledat - stříkalo se na houbové choroby.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika