Statice tatarika



host - 161.138 (?)
16.9.2008 22:05

Asi tak před deseti lety jsem zachytil v odborném časopisu návod na ochranu Statice tatariky.

Rez se projevuje puchýřky na starších listech - při objevení ošetřit 2-3x po deseti dnech prostředky Saprol, Baycor, Dithane, či Novozir.

Peronospora- listové srdéčko žloutne až červená, okraje listů se vlní , po vlhkých nocích napadené listy později odumírají - při prvních příznacích, nebo hned po výsadbě rostliny pravidelně stříkat vždy po 14 dnech Saprol, Dithane, Novozir, Polyram combi, Previcur. Konec léta je pro rostliny nejnebezpečnější.

Fytoplazmoza - květy se nevybarvují, rostliny krní a listy nabíhají do červena. Tato choroba je přenosná křísi, kteří se šíří hlavně za teplého počasí. Ochrana spočívá v likvidaci škůdce. Postřik směrovat na spodní stranu listů prostředkySumithion, Dimecron, Basudin, Thiodan, Nurel, Actelic.

Kořenomorka bramborová se projevuje skvrnami na listech, které leží na zami a dále se rozšiřuje na kořenový krček a rostlina odumírá.Při prvních příznacích, nebo i preventivně rostliny postříkat Rovralem Flo O,3% a opakovat 2x po 14 dnech.

Stačí? Tak ať se vaše rostliny zbaví všech neduhů a dělají vám radost!

Skála

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 14.7.2005 0:15, zobrazeno: 16313x
Můžete mi někdo poradit proti čemu všemu a čím stříkat tatariku??? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.138 (?), 16.9.2008 22:05

Asi tak před deseti lety jsem zachytil v odborném časopisu návod na ochranu Statice tatariky.

Rez se projevuje puchýřky na starších listech - při objevení ošetřit 2-3x po deseti dnech prostředky Saprol, Baycor, Dithane, či Novozir.

Peronospora- listové srdéčko žloutne až červená, okraje listů se vlní , po vlhkých nocích napadené listy později odumírají - při prvních příznacích, nebo hned po výsadbě rostliny pravidelně stříkat vždy po 14 dnech Saprol, Dithane, Novozir, Polyram combi, Previcur. Konec léta je pro rostliny nejnebezpečnější.

Fytoplazmoza - květy se nevybarvují, rostliny krní a listy nabíhají do červena. Tato choroba je přenosná křísi, kteří se šíří hlavně za teplého počasí. Ochrana spočívá v likvidaci škůdce. Postřik směrovat na spodní stranu listů prostředkySumithion, Dimecron, Basudin, Thiodan, Nurel, Actelic.

Kořenomorka bramborová se projevuje skvrnami na listech, které leží na zami a dále se rozšiřuje na kořenový krček a rostlina odumírá.Při prvních příznacích, nebo i preventivně rostliny postříkat Rovralem Flo O,3% a opakovat 2x po 14 dnech.

Stačí? Tak ať se vaše rostliny zbaví všech neduhů a dělají vám radost!

Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.138 (?), 16.9.2008 22:09

Omlouvám se, nevím, zda všechny uvedené prostředky jsou ještě v prodeji, Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.244 (?), 26.4.2009 8:38

Dobrý den na statici ce mi oběvila Fitoplazmoza chtěl jsem se zeptat zdali je možno statici příští rok vysázet na stejné místo mam strach aby se mi nezačala žloutnout i po nové výsadbě děkuji SKYDY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika