Rebarbora - choroba



host - 148.30 (?)
26.8.2016 22:56

Aha, tak to díky za info, ale nemyslím si, že je to tím Randapem chycené. Zrovna dneska jsem jsem se dívala, ona pořád narůstá, ale postupně jí jeden list zeschne, a zas po něm další- přece Randapem by to odešlo celé, ne?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 21.3.2013 22:43, zobrazeno: 11164x

Zdravím,

loni jsem si od sousedů cca 300m vzdálených přinesla 2 odkopky rebarbory. Ujaly se krásně, ovšem něco jako rez jim začalo žrát listy, stonek při větším postižení listu nejdřív "zgumovatěl" a pak úplně uhnil.

Jelikož se sklízí stonky, nevím, zda vůbec stojí za to zkoušet to s chemií, oproti sousedům, kteří mají rebarboru už mnoho let naprosto zdravou (ale jsou od nás asi 50m výškových výše se sušší půdou) jsme v údolí řeky, takže mnohem vyšší vlhkost. Druhý důvod může být ten, že jsem odkopky zasadila do kouta zahrady na místo po tůjích a lískách, kam jsem zaryla posbírané koňské bobky a rok nechala ležet ladem. Na místo svítí slunce od oběda celý zbytek dne, místo je chráněné před větrem sousedovou chatou. Třetí důvod může být náš pes, ale ten chodí ven nebo na uměle zbudovaný patník, nikdy jsem ho nepřistihla a ani nenašla známky po značkování.

Máte někdo radu, co je to za nemoc a co s tím? Nové odkopky si mohu donést kdykoliv, ale nevím, jestli to má u nás při vyšší vlhkosti cenu.

Děkuji.

postižený list
postižený list
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 23.6.2016 8:41

Nevíte prosím někdo, co za chorobu či co postihlo rebarboru? 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.97 (?), 23.6.2016 18:28

Používáte na jídlo rebarboru i teď narostlou?Slyšel jsem, že teď se nemá jíst, ale jen první úroda.Nevím proč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.41 (?), 10.8.2016 16:11

Prosím o pomoc- loni jsem zasadila rebarboru vedle rybízu. Ten už loni byl nějaký divný, prostě odplodil, ale ještě v červnu a červenci opadly všechny listy. Dříve jsem to nějak nesledovala, ale letos se to asi dostalo i na rebarboru, protože jí na jaře vyrašilo pár listů a jeden po druhém postupně zežloutnou, až seschnou. Jelikož jsem okolo stříkala randapem plevel, nejprve jsem myslela, že jsem chytla i listy rebarbory, ale to ne, protože ta prostě je malá, nahodila další nové zakrské listy, jakoby ve tvaru a struktury kapusty a zase zežloutly a odpadly. Myslím, že to má spojitost s tím rybízem, dělají mi to všechny keře, navíc málo plodí. Tak nevím. Otec říkal, že ten rybíz stačí něčím postříkat a bude klid, bohužel čím, nebo co je to za chorobu mi neodpověděl. prosím můžete mi poradit, zda máte s tímto zkušenost? Mám v blízkosti i borůvky, tak se bojím, aby to nevlezlo i na ně.

Díky Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.8 (?), 10.8.2016 18:20

U toho rybízu to je antraknóza, opravdu stačí postříkat (myslím Dithane). Rebarbora to od rybízu určitě nechytla, spíš zapůsobil rundup, některé rostliny jsou na něj hodně citlivé. V části zahrady, co se sklízí věci k jídlu, bych ho vůbec nepoužívala vzhledem k tomu, že rezidua zůstávají v půdě a jsou prokázány jeho škodlivé účinky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.30 (?), 26.8.2016 22:56

Aha, tak to díky za info, ale nemyslím si, že je to tím Randapem chycené. Zrovna dneska jsem jsem se dívala, ona pořád narůstá, ale postupně jí jeden list zeschne, a zas po něm další- přece Randapem by to odešlo celé, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika