Plíseň ve skleníku



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 130.120 (?) 
23.7.2016 21:05, zobrazeno: 4740x

V druhé (zadní) polovině skleníku, a to jen na jedná půlce, se mi začala vyskytovat plíseň. Napadá na různých místech šlahouny melounů, někde i spodní část stonku paprik. Většinou v místech, kde se dotýkají země. Skleník je trvale otevřený, dokonce nad místem, kde k plísni dochází, je samootvírací okno, které je teď přes léto také téměř pořád otevřené, takže bych očekával docela dobré proudění vzduchu.

Je tato plíseň způsobena přílišným vlhkem a nulovým prouděním vzduchu v tom místě, nebo může být jiná příčina? Jak tomu předejít, případně jak proti ní v tuto chvíli bojovat?




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 16.8.2016 21:37

ahoj V tom místě třeba nedochází k proudění. může to být zastíněno tím melounem. Mi se taky objevila podobně vyhlížející plíseň ve skleníku. Byla pod spadlým listem ředkvičky. List jsem vyhodil, poziglal kuprikolem(roztokem) a druhý den zase kuprikolem a samo to zmizelo. Kuprikolem temu, bo sem ho měl po ruce už namíchaný. Prostě jsem to tí zkusil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika