Plesen na rajcinach a ochrana ostatnych rastlin pred plesnov, co s tym?



host - 155.121 (?)
2.8.2010 12:50

Obojí funguje. Spíš to je vhodné ve smyslu prostřídání přípravků s různou účinnou látkou, protože oba se mohou použít kvůli rezistenci jen 3x. KUKY

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 12:08
Ridomil bude dobrá volba ;) a plísen už tam je ona muže být jen na listech nemusí v počátku zasahnout stonek a řapík. a vzheldem k tomu že už ošetřoval kuprikolem tak tomu častečně zabránil ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 2.8.2010 12:10

Lze použít Ridomil nebo Ortivu. Oba mají OL 3 dny. Já už jsem stříkal 3x. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 146.180 (?), 2.8.2010 12:22

tym Ridomilom alebo Ortivou mam nastriekat okrem rajcin aj ine rastliny v blizkosti, co som pisal?

Mam odstranit po nestriekani aj napadnute listy a plody aj ked nie su uplne odidene len su na nich zacinajuce, cierne bodky? Alebo ich zmieneny postrik zachrani?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 12:29
ostatni rostliny neni potřebastříkat pokud jsou zdravé a ty napadene no ja bych to radeji odstranil a uplodu určitě tot muj nazor ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 2.8.2010 12:33
Odstraňte jen poškozené listy které nebudou chybět pro následný růst rostliny, napadené plody oberte. Postříkat okolí je na zvážení podle toho zda je na nich plísňová choroba nebo se může vyskytnout (z vámi uvedených asi cibule). Pokud postřik zabere tak skvrny na listech a stoncích zaschnou, napadené plody vyhodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.206 (?), 5.8.2010 22:28

Plíseň vypadá jinak. Listy nejsou bodkované, jak máte na fotkách. Plíseň bramborová se projevuje hnědými listy, hnědými stonky a hnědými skvrnami na plodech, navíc jesou plody zdeformované. Zkuste si najít na internetu něco o chorobách rajčat a podle toho se zařiďte. Stříkat okolní rostliny je podle mého názoru zbytečné. Pokud by to byla (ale určo není) plíseň bramborová, mrkev nebo papriky nenapadne. Okurky napadne plíseň okurková, cibuli plíseň cibulová, atd. Také není špatné vzít napadenou část rostliny a zkusit se poradit v některém zahradnictví. Já jsem to kdysi udělala s napadeným ptačím zobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 2.8.2010 12:28
Ortivu jsem ještě nezkoušel, máte zkušenost vzhledem k Ridomilu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 2.8.2010 12:50

Obojí funguje. Spíš to je vhodné ve smyslu prostřídání přípravků s různou účinnou látkou, protože oba se mohou použít kvůli rezistenci jen 3x. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 2.8.2010 13:27

ja na rajcatech mela podobne listy, dokonce me to chytlo cerne fleky na nedozratych rajcatech a tak jsem je klasicky odrezala od spodu, protoze to chytlo rostlinu vzdy po destich, co se dest silny odrazi od zeme a nabira sebou bahno a na spodni listy to pak nalepi,,,,,,, a tak mi to se kazi... a tak se snazim mit trochu nizke travy pod rostlinou a u rajcat jsem ocvakala spodni listy od zeme... no uvidime jak dopadnou... kdyby moje prevence nestacila tak zkusim nejake postrik...---

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 17.8.2010 19:40
Provedl jsem postřik Ridomil - Ortiva - Ridomil v období posledních čtyř týdnů, naposledy včera. Bohužel tlak plísně v tomto přemokřeném období je za poslední týden tak velký že postřik asi nezabírá. Nejhorší na tom je že díky opožděnému růstu, z důvodu několika zatopení, rajčata teprve začínají zrát, nemluvě o praskání ještě nezralých plodů. Mirek
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika