Plesen na rajcinach a ochrana ostatnych rastlin pred plesnov, co s tym?



jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?)
2.8.2010 9:05
Roky stříkam přípravkem Acrobat a nemam problem občas se vyskytne, ale jen vzhledem k tomu, že sousedi nestříkaj a leze me to od nich ke mne. Stříkam s tím rajske okurky melouny a brambory. Je to postřik jak kontaktni tak i vstupujici do rostliny tudíž při spravnem harmonogramu stříkani je tak na 2-3 týdny pokoj.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 146.180 (?), 1.8.2010 22:29, zobrazeno: 48721x

ahojky chcel by som poprosit o radu. V tomto vlhkom pocasi mi masivne napadla pliesen krickove rajciny.  Vela listov hlavne odspodu je cierno bodkovanych a usychaju. Postriekal som rajciny Kuprikolom a odumierajuce vyhonky poostrihaval.  Daju sa uz napadnute rastliny zachranit tymto postrikom a tym zastavit postupujucu plesen? Je to dobry postup alebo treba vsetky "bodkovane" vyhonky a plody odstranit?Popripade treba zvolit iny postup, alebo postrek? Ako casto sa maju rajciny preventivne proti plesni postriekavat a cim?  V zahradke mam aj pekne papriky, cibulu, jahody, kalerab, fazulu a hrasok. Treba postrikovat proti plesni PREVENTIVNE aj ich, ak ano, ako casto? Dakujem za kazdu, dobru radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 9:05
Roky stříkam přípravkem Acrobat a nemam problem občas se vyskytne, ale jen vzhledem k tomu, že sousedi nestříkaj a leze me to od nich ke mne. Stříkam s tím rajske okurky melouny a brambory. Je to postřik jak kontaktni tak i vstupujici do rostliny tudíž při spravnem harmonogramu stříkani je tak na 2-3 týdny pokoj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 106.74 (?), 2.8.2010 9:38

Pane Novosade, můžete se prosím podělit s námi ostatními o Váš harmonogram? Po postřiku Akrobatem mají rajčata ochrannou lhůtu 21 dní. Sklízíte rajčata vždycky jen jednou za tři týdny? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 2.8.2010 9:57
Na dobu zrání si já nechávám v záloze Ridomil, ten má lhůtu krátkou, popř. měď, ale ta je spíše na prevenci. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 9:57
stříkam od 30-40 cm tzn od zasazeni do zeme to jest od začatku kvetna až do zruba 5-8 srpna páč nam dozrávaji rajske až koncem srpna. Píší sice 21 dni ale vetšinou maji reservu pro případ kdyby... tak s reservou 14 dni po postřiku. A v tomto chladnem a vlhkem lete je celkem složite to uhlidat když jich mate 50-60 kousku rajčat tunu okurku a kousek od toho brambory...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 146.180 (?), 2.8.2010 10:59

poprosil by som ak sa vyskitne niekto kto bude vediet kvalifikovane odpovediet na moje otazky:

Postriekal som rajciny Kuprikolom a odumierajuce vyhonky poostrihaval. Daju sa uz napadnute rastliny zachranit tymto postrikom a tym zastavit postupujucu plesen? Je to dobry postup alebo treba vsetky "bodkovane" vyhonky a plody odstranit?Popripade treba zvolit iny postup, alebo postrek? Ako casto sa maju rajciny preventivne proti plesni postriekavat a cim? V zahradke mam aj pekne papriky, cibulu, jahody, kalerab, fazulu a hrasok. Treba postrikovat proti plesni PREVENTIVNE aj ich, ak ano, ako casto? Dakujem za kazdu, dobru radu

pliesen na kolikovych rajcinach
pliesen na kolikovych rajcinach
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 2.8.2010 11:14
jinak to napíši kuprikol je jen kontaktni mědnaty prostředek tudíž vy když to postříkate tak v ten moment to zničíte, ale za par dni pokud spory připutují vzduchem ji tam mate znova... Duležity je take rozestup rostlin od sebe min 90-90 aby mohl proudit vzduch a rychle vysušit rostliny. Dobré je také v tuto dobu ostříhat spodni listy do prvniho patra rajčat a nebo aspon ty listy co se dotýkají země. Pěstuji přibližně 60-80 rajčat a to by se bez postřiku neobešlo a v tomto množství je plísen velmi rychla a smrtící ;)...Po zasahu kuprikolem ostatni rostliny stačí jen pořádne umít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 2.8.2010 11:22
A máte to plíseň, není to septorioza? Pokud by to plíseň byla (v letošním roce jsem ji ještě nezaznamenal) tak mám dobré zkušenosti s Ridomil Gold MZ Pepite.
Porovnejte s obrázky, Septorioza nenapadá plody. mrkněte i tady http://plantprotection.hu/modulok/cseh/tomato/septoria_tom.htm
Porovnejte s obrázky, Septorioza nenapadá plody. mrkněte i tady http://plantprotection.hu/modulok/cseh/tomato/septoria_tom.htm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 146.180 (?), 2.8.2010 11:41

Uz mi to chytilo aj kolikove rajciny. Vid obrazok. Mam odstranit vsetky napadnute vyhonky alebo to staci postriekat?  Vcera som to striekal Kuprikolom 50. Mam tu este: Dithane DG, Discus.Mam pockat alebo to este niecim postriekat? Mozem pouzit jedno z tych co mama?. Treba preventivne postriekat aj ostatne rastliny?

 

Potreboval by som rychle poradit co robit aby sa mi neznicili vsetky rajciny a inu urodu!

napadnute, kolikove rajciny
napadnute, kolikove rajciny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 2.8.2010 11:52
Podle mne to plíseň není, nevidím tam tmavé skvrny na stoncích a řapících listů. Pro klid kupte Ridomil Gold MZ Pepite a dle návodu ošetřete, max 3x, navíc má Ridomil krátkou ochranou lhůtu, mám dojem že 7 dnů na rajčatech a je systémový, klidně i preventivně. Nic lepšího ze zkušeností neznám. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika