Padlí a plíseň okurková - napadají plody?



host - 90.235 (?) 
3.8.2014 18:13, zobrazeno: 9901x

Dobrý den. Letos jsem kvůli porodu poněkud zanedbala zahradu. Včera jsem zjistila, že cukety a patizon mají padlí - dnes jsem stříkla bioanem a okurky mají plíseň. Jde mi o to, jestli budou i plody závadné. Cukety a patizony v pohodě plodí, přemýšlím, jestli by stačilo odstranit napadené listy a nechat rostliny zabojovat. Snažím se o zeleninu bez chemie, stříkanou si můžu koupit. Ale nerada bych se zas cpala mykotoxiny. Okurky jsou na tom hůř, ty budu muset postříkat, nebo vyhodit.

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.8.2014 18:51

Na okurkách jsem odstranil drtivou většinu napadených listů, nepomohlo to, a tak budu seřezávat veškeré výhony až někam půl metru od země, samozřejmě že musí pryč i všechny plody. Okurka obrazí, ale jedná se o hadovku ve foliáku, tam roste jako divá.

Na keříčkových cuketách jsem ošetřil proti padlí a všechny napadené listy odstranil, všechny plody sklidil před postřikem. Cuketě trvá dýl než naroste a OL postřiku je tři dny, teď jen záleží co bude rychlejší, zda choroby nebo plody. Já bych vsadil na choroby.

Bez chemického ošetření nevypěstujete skoro nic (letos obzvlášť), bio přípravky jsou účinné jen do doby než nastoupí choroby. Srovnávat doma ošetřenou zeleninu a ovoce s kupovanou nelze v žádném případě, to je značně zavádějící. Doma si ochranné lhůty snad dokáže každý pohlídat, a i ošetřovat lze s rozumem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 3.8.2014 21:10

čím jste stříkal, zabralo to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.103 (?), 3.8.2014 19:56

... stříkanou si můžu koupit... to se u nas rika velmi casto take, ale strikanou zeleninu mistni lide moc nekupuji, nebot jsou setrni, kdyz jim to znici choroby, nemaji nic, za zeleninu neutraceji. A nestrikaji rovnez z ekonomickych duvodu. Predevsim vlastni zelenina, byt strikana, je cerstva, coz u kupovane strikane je cerstvost vzdy problematicka. A zelenina, ktera neni cerstva, je o nicem.

Na cuketach mivam padli pravidelne (na patisonu nikoliv), strikam obvykle az kdyz se objevi (nestiham), pouzivam pripravek Topas (OL 3 dny). Rostliny bych bojovat nenechal, to bych je spis zrusil, cuketa a patison neni takova vzacnost.

Okurky to je jina kapitola - mam jen ve skleniku roubovane, sklenik vetram co nejvice, pouzivam k zalivce i postriku bio pripravek Polyversum. Na chemii proti plisni jeste letos ve skleniku nedoslo, na chemii proti sviluskam ano.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 3.8.2014 21:11

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika