Nemoc paprik



Stránky: 1,  2,  3   
AAMATA - (1) 
15.6.2005 19:27, zobrazeno: 103741x
Prosím vás poraďte.Na paprikách nám začaly odumírat vegetační vrcholy,plody přestaly růst a jejich povrch jakoby zkožovatěl.Zatím se mi nepodařilo zjistit co to je .Nikdo neví.Máte-li stímto někdo nějaké zkušenosti ještě jednou prosím poraďte.S přátelským pozdravem Milena Šeredová
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.64 (?), 24.9.2006 19:21
Dobry den, ve vyhledávači googel nastavit choroby paprik. Jsou to stránky e-knihovnička.cz. podle nich je to nějaký druh rostoče.Hezký den Stanislav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Groh - (17), 24.10.2006 22:26
Roztoč na paprikách 
Polyphagotarsonemus latus
škůdce rostlin ve sklenících

Roztoč velký O,2 mm škodí na paprikách kde se současně pěstují okrasné rostliny. Roztoči přelézají z rostliny na rostliny, přenášejí je molice i pěstitel. Při silném napadení zasychají již poupata a květy. Aplikace akaricidy (Omite) preventivně, opakovat po několika dnech. Účinný může být i opakovaný postřik listovým hnojivem Hycol Z, který svými lepkavými vlastnostmi zabrání pohybu roztočů a jejich uhynutí. Napadené rostliny raději zlikvidovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.69 (?), 8.6.2007 18:44
Tento problém se mi vyskytl když jsem provedl postřik Kristalonem na plod a květ! Do té doby byli sazenice paprik v normálním stavu. Je zvláštní, že tohle uvadání terminálu a květů se nevyskytlo u všech sazenic. Sazenice mám ve skleníku, a pokud se nevzpamatují budu je muset nahradit novými. Jinak bych taky přivítal radu čím tento problém vznikl a jak ho vyřešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.137 (?), 18.6.2007 21:55
Dobrý den, zaujal mě Váš příspěvek ohledně hnojení Kristalonem - plod a květ. Po tomto hnojivu papriky sice rostou ale na plodech se oběvují světle hnědé rostoucí skvrny. Později plesniví.
Zkusil jsem i hnojení vápnem. Bez účinku. Skleník mám rozdělený na půl s rodiči. Ti Kristalon nepoužívají. Hnojí hnojivem určeným na rajčata a papriky. Jejich papriky jsou zdravé! Opravdu ale nevím, zda je problém v Kristalonu, pokusně sním končím. Aspoň na čas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.36 (?), 30.6.2007 19:54
Hnědé skvrny jsou způsobeny nadměrným množstvím draslíku v půdě, který brzdí příjem vápníku. Co s tím? Pravidelně zalévat, zajistit přísun vápníku do půdy, plod se skvrnou okamžitě odstranit a na příští rok vyměnit půdu (ve skleníku)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.148 (?), 14.8.2007 22:36
Dobrý den, ano, jedná se o problém s nedostatkem vápníku v přístupné formě... Já bych postupoval takto. Aplikoval bych vápno na půdu a zároveň použil listovou listovou výživu hnojivem, kde je vápník v přístupné (chelátové) formě. Kvalitní jsou Wuxaly a Campoforty. Šmída Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.137 (?), 29.8.2007 20:41
     Příspěvek jsem psal 18.6.2007 - Kristalon jsem zrušil, hnojím granul. Agorminem s rohovinou. zvýšil jsem i zálivku - (draslík).
     Na pravidelnost zálivky, zda denně  a méně nebo občas a více bych uvítal nějaké zkušeností.
     Papriky nabraly na síle, jsou krásné plody . hnědé fleky pouze ojediněle - prostě rozdíl. Příští rok měním půdu, ale zůstávám u Agorminu s rohovinou. Díky za odpovědi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dak29 - (8) - 70.207 (?), 24.3.2008 17:34

Vápno na nebo do půdy Vám nepomůže.. alespoň ne pro toto vegetační období.. nutno hnojit na list... doporučil bych wuxal calcium

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.32 (?), 4.6.2008 22:12

Dobrý den

potřeboval bych poradit pěstuji papriky už řadu let a letos poprvé se nám v hojném počtu objevilo kroucení listů už u sazenic.

Mohl by mi někdo poradit? Za radu budu opravdu vděčný.

děkuji p.Ron

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika