Korejská jedle - schnutí a opadávání jehličí



host - 186.138 (?) 
19.8.2013 18:26, zobrazeno: 14917x

Dobrý večer,

trápí nás stav naší korejské jedle, některé větvičky jsou již úplně opadané, na jiných nám schne jehličí, nejvíce na vrcholu a v horní části stromku. Pravidelně zaléváme, hnojíme. Strom je umístěn v polostínu, rozhodně netrpí na přímém slunci. nevíme, jestli se jedná o nějakou houbovitou chorobu, nebo je příčina jiná. nepoznáte někdo podle fotek příčinu, případně jak toto léčit?

Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.138 (?), 19.8.2013 18:28

doplňuji ještě jeden obrázek..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 8.47 (?), 19.8.2013 22:49

Co to znamená "pravidelně zaléváme a hnojíme?"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.194 (?), 20.8.2013 8:17

..zálivku má dle mě normální, během léta několikrát týdně, jinak méně často.Hnojili jsme letos cca 2x-3x. Potíže začaly cca před měsícem, strom je zasazený v zemi cca rok, na jaře měl nádherné přírustky, vše bez problémů, až teď v létě začaly problémy...

Spíš by mě zajímalo, zda se může jednat o nedostatečnou zálivku během horých letních dní, anebo je příčina v nějaké houbovité chorobě či jiném škůdci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 8.47 (?), 20.8.2013 18:12

No, já mám naopak pocit, že vaše péče je nadměrná. Pro zajímavost, my máme na zahradě také korejsou jedli, asi čtyřletou. Je vysazena na relativně suchém místě, v chudé, kyselé, neúživné půdě a celý den je osluněná. A nic jí nechybí, roste zdravě, zatím. Připozalévám ji pouze v obdobích největších veder a sucha. Nehnojím, proč bych měl? V lese stromy přece také nikdo nehnojí. Jediné, co jí vadí, jsou jarní pozdní mrazíky, které jí spálí narašené výhonky. Stejně, jako tuzemským jedlím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika