Kocide 2000 okurky, rajčata - špatný pocit s postřiku



host - 217.121 (?) 
31.7.2013 9:20, zobrazeno: 11182x

Včera jsem kvůli plísni stříkala vinnou révu přípravkem Kocide. Protože mi to trošku zalétlo i na rajčata a okurky, tak byť mají plíseň jen minimálně, tak jsem roztokem z 17,5g Kocide na 5l vody postříkala taky. Teď z toho mám ale takový divný pocit. Pokud dodržím ochranou lhůtu, opravdu se ta měď zcela odbourá? Nikdy jsme u babičky nic nestříkali, maximálně tak jarový postřik na mšice, ale nyní máme domeček se zahrádkou, kde je nic moc hlína a tam se škůdcům a chorobám docela daří. Na podzim chci odkopat původní "hlínu" a navést novou. A ještě se tedy zeptám, protože mi zbyl ten namíchaný postřik a na broskvoních máme kadeřavost, tak jsem šplíchla taky, ale pak zjistila, že dle návodu už by se neměly. Ublíží jím to nějak? Plodů je tam hodně, ale budou až tak za měsíc. Můžeme potom s klidem jíst? Pro příště má někdo dobrou zkušenost s nějakým příprodním postřikem? Třeba Alginure??? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 31.7.2013 9:58

Měď se neodbourá, musí se to omýt. Ale v pohodě, není zas tak jedovatá v této formě. Ve stopových množstvích je pro tělo nezbytná. Je povolená v BIO zemědělství. Broskvím ve vegetaci po mědi mohou opadat listy. Proti kadeřavosti se stříká jen při rašení. Příště na rajčata a révu použijte třeba Ortiva, Ridomil, Acrobat atd. Přírodní postřiky jsou na prd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romca77 - (34) - 97.177 (?), 31.7.2013 18:20

Děkuji za odpověď. Můžu se zeptat v čem je ten Acrobat "lepší"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 31.7.2013 19:07

Má kratší ochrannou lhůtu, má dvě složky - místně působící a systémovou - lepší účinek, nezanechává tolik nesmyvatelné zbytky, nebrzdí dozrávání plodů. Měď ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romca77 - (34) - 97.177 (?), 31.7.2013 19:26

Aha, tak teď už chápu proč nám tak pomalu dozrávají rajčata, asi před měsícem jsem je postříkala Kuprikolem, pokud se nepletu, tak je to na pdobné bázi jako ten Kocide. Ještě se zeptám u toho Acrobatu, je tento návod OL 3 rajče polní plíseň bramborová 20 g 3-6 l vody /100 m2   max.3x a OL 28       réva plíseň révová 0,25 % (25 g/10 l vody)   max.4x

To víno je jasné, ale jsem zmazená z těch rajčat. 20g má být na 3 nebo 6l vody? Protože potom přece dostanu úplně jinou koncentraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 31.7.2013 19:30

Většinou to bývá dle tlaku choroby, pokud jde o preventivní postřik tak volím nižší koncentraci, pokud je tlak choroby velký nebo nepříznivé podmínky (počasí) tak vyšší, většinou střed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 31.7.2013 22:30

Ono o koncentraci nejde. V tomto případě jde o to, rozprostřít 20 g přípravku na 10 m2. Normálně použijte koncentraci 0,25% a postříkejte. Na nízké kultury se může udávat dávka na m2, na prostorové v %. No, rajče je podle mně taky prostorová kultura, ale keříkové zase ne. Je to maglajs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.228 (?), 31.7.2013 12:59

Hlavně až vám příště zbyde nějaký postřik, tak s ním něco na zahradě prostě pošplíchejte. Jestli to náhodou není blbost řešte až potom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romca77 - (34) - 97.177 (?), 31.7.2013 18:19

Děkuji za komentář :o) Návod jsem si přečetla, ale pozapoměla jsem na to, že na broskve už je pozdě. Upřímně nevěděla jsem, kam to "vylít" a protože jsem věděla, že je i na broskve, tak jsem to prostě stříkla taky. Jinak, co se okurků a rajčat týká, nemohla jsem se rozhodnout, zda stříkat čí ne. Nejmsem prostě zastánce "chemie" ale zdá se mi, že poslední roky to bez ní nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.18 (?), 2.1.2015 23:55

Ale jde to i be postriku, jenom clovek nesmi byt tak hamizny. Jednou je rok lepsi na tuto plodinu a horsi zase na jinou.  Vzdycky to tak bylo, jeden rok se urodilo hodne rajcat, ale skoro zadny svestky, ale my hold dneska chceme vsechno a maximalni urodu. A mimochodem ekopostriky nejso na prd - napr. vinari a ovocinari delali experiment s Alginure a meli ve vsech pripadech srovnatelne vysledky jako pri chemickem postriku, navic stromy a reva byly vitalnejsi. (viz kompletni sprava i s cisly na internetu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika