Jak správně likvidovat napadené rostliny?



host - 240.105 (?) 
13.9.2014 15:17, zobrazeno: 3121x

Zdravím.

Dotaz vypadá hloupě, ale stejně mě to zajímá, jak mám správně zlikvidovat rostliny rajčat a tykví napadené plísní. Zakopat je do kompostu, aby proběhla záhřevná fáze, v mém případě nejde (už jsem ho letos přeházela a přesela a znovu to dělat nezvládnu). Spálit těžko, všecko je totálně rozmočené a rozbředlé. Dát někam na hromádku bokem kompostu a záhonů a něčím posypat (dusíkaté vápno třeba?). A jak ošetřit místo, kde tyto rostliny rostly?

Nebo si do budoucna zkusit někde najít prostor, kam přes rok budu dávat všecky nějak nemocné rostliny, virové tulipány, anreštové padlí, plísně, na podzim pak polít benzínem a spálit?

Jaký je správný postup, jak udržet choroby v normě (kromě prevence)? Dík za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jitunka - (27) - 83.67 (?), 31.10.2015 0:42

Vím, že je to starý dotaz, ale připojuji odpověď. Třeba někomu pomůže.

Pokud nemocné rostliny nechcete spálit (ani nedoporučuji, vznikají při tom akorát dioxiny, karcinogenní polyaromatické uhlovodíky a bůhví co ještě), jednoduchým způsobem je zakopání do dostatečné hloubky. Tak nebudou ohrožovat ostatní a v klidu se postupně rozloží. Stačí, abyste si na zahradě vybrala vhodné místo a tam rostliny zakopala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.212 (?), 31.10.2015 17:13

Aneb hřbitov kyticek a zeleniny :-) 

Pokud by se někomu nechtělo kopat "hrobecek", snad stačí dat napadené rostliny do igelitového pytle a nechat odvézt na skládku nebo do spalovny s ostatními nevytriditelnymi odpadky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika