Co se stane s chemickými postřiky po ochranné lhůtě?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 169.7 (?) 
13.5.2014 9:39, zobrazeno: 21528x

Když postříkám třeba rajčata proti plísni, můžu podle návodu za 7, někdy i za 3 dny (podle druhu postřiku) sklízet a jíst a nic se mi nestane. Ale co se stane s tím postřikem? Nějak se rozloží? Jak? Vyloučí? Kam? Spláchne do půdy? A tam se s ním děje co?

Kam třeba zmizí sloučeniny mědi z Kocidu, Championu nebo starého Kuprikolu? A co povlak, který v kapičkách ulpí na plodech? Opravdu ho po ochranné lhůtě stačí umýt a je to v pořádku?

A co se po ochranné lhůtě děje se systémovými fungicidy (Ridomil, Ortiva), které se vstřebávají a kolují v rostlině?

Uměl by to prosím někdo vysvětlit? Dík.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.231 (?), 13.5.2014 9:49

Ochranná doba není od postřiku do konzumace, ale od postřiku do možné sklizně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 13.5.2014 11:45

Množství účinné látky postupně klesá. Jsou stanoveny limity pro množství konkrétní látky v konkrétní potravině. Záleží na toxicitě látky pro konzumenta, na množství konzumované potraviny, na případné tepelné úpravě nebo jiném zpracování, jestli se loupe, je-li to krmivo... Ta měď bude stále mědí, ale zase není pro člověka v tomto množství toxická. Samozřejmě se musí zbytky postřiku co nejlépe smýt. Organické sloučeniny se rozkládají metabolismem rostliny, vodou, teplem, světlem, mikroorganismy v půdě... V současné době se používají látky, které nejsou dlouhodobě stabilní. Pesticidy se stále sledují a hodnotí se rizika. Takže občas je nějaká látka zakázána nebo se změní ochranná lhůta nebo spektrum plodin pro které je určena. Důležité je správné dávkování (koncentrace, možství na plochu) nejen z důvodu kvality účinku, ale i množství reziduí. Čili nedávkovat od oka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.7 (?), 13.5.2014 11:11

Povrchove sa daju umyt. Systemove by sa mali do toho casu rozlozit na neskodne produkty. Ale uverte tomu! Co zostane a nerozlozi sa ma byt v neskodnom mnozstve. Palo, potvrdte mi to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 39.100 (?), 4.6.2014 20:01

Dobrý večer. Vracím se po delší době a prosím o radu. Můj muž dnes z vlastní aktivity a chovající se na zahradě jako neřízená střela (ano, ten stejný, co posekal hortenzie, protože si myslel, že je to plevel), postříkal dnes zrající jahody Championem. Z návodu jsem pochopila, že je tento fungicid jen na postřik listů před nasazením plodů. Jak to vidíte vy? Je možné takové jahody konzumovat? A za jak dlouho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 4.6.2014 20:29

hmm, měď je kumulativní jed takže tuto úrodu můžete odepsat.

Asi by bylo teoreticky možné částečně snížit koncentraci ulpělého hydroxidu měďnatého puštěním závlahy na dobu 3-5 hodin v době, kdy ještě nezaschnul (cca 2 hodiny při dnešním počasí). I tak by byly plody velmi rizikové a vhodné jen po okrájení na džemy či do sirupů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 4.6.2014 20:29

Dejte mu je sníst, třeba to vyřeší problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 39.100 (?), 4.6.2014 21:07

Teda vy mi dáváte. A když něco potvrdí PP, tak to vždycky platí. Moje máma se zblázní, vůbec nevím, jak jí to říct

Jo a postříkal tím i okurky. Bude stačit je oškrábat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 4.6.2014 21:38

asi ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 39.100 (?), 4.6.2014 21:41

crying tak to je rodinný průšvih a zítra scéna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika