Černý střed květu jahodníku



Stránky: 1,  2   
host - 198.139 (?) 
23.4.2007 19:17, zobrazeno: 34909x
Jsem zoufalá ,již třetím rokem mám černý střed u květu jahodníku.Nikde v obchodě my nejsou schopni říci o jakou chorobu se jedná.Doporučili mi přípravek Karate Zeon,ale vůbec mi to nepomohlo.Dříve jsem sklízela hromady jahod a nyní téměř nic.Vyměnila jsem sazenice za úplně nové ,koupené v obchodě a je to stejné.Je mi do pláče ,když vidím ty květy.Děkuji za každou radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.8 (?), 23.4.2007 22:11
Takhle květy vypadají, když zmrznou. Ovšem tři roky po sobě je to pech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 23.4.2007 22:21
Květopas jahodový
Květopas jahodový je malý zelený brouček, který napadá poupata a listy jahod. Brouci kladou vejce do květů a larvy je následně vyžírají. Poupata vadnou, opadají.
Ochrana
Napadené listy a plody jahodníku musíme sbírat.Také můžeme rostliny po sklizni ošetřit fungicidním přípravkem ACTELLIC 50 EC, DECIS FLOW 2.5, KARATE 2.5 WG, ZOLONE 35 EC, ZOLONE WP.

Černání plodu jahodníku
Příznakem jsou červené svinuté listy a hnědé plody.
Ochrana
Rostliny ošetříme fungicidním přípravkem ALIETTE 80 WP.

Zdroj: http://www.chovatelka.cz/chovatelka/clanek/35--jahodnik-a-jeho-choroby.html
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.162 (?), 24.4.2007 5:54

Rada určitě  primitivní, ale  účinná a hlavě vedoucí k jasnému cíli: Sama z příspěvků vidíte, že pokud jde o příčinu, tipuje se od mrazu po květopasa, to znamená,  že jste přesně tam, kde byla. Ještě se mi nestalo, aby v prodejně zahrádkáře dokázali poradit aspoň to, co každý bude vědět, když si přečtěte příbalový leták. Takže ani tam pomoc  nehledejte. Dobrým radám sousedek se na sto honů vyhněte. Zkuste něco mnohem jednoduššího a efektivnějšího. V telefonním seznamu si najděte, kde sídlí rostlinolékařská služba ( kancelář je v KAŽDÉM okresním městě). Zatelefonujte tam, vyberte pár  nejpoškozenějších rostlin a čestvé, bez povalování někde po ledničkách je tam zaneste. Za poskytnutou radu jim kupte aspoň kafe. Ještě se mi nestalo, že by mi neporadili a když sami nevěděli, z profesní hrdosti to prostě zjistili tam, kde to vědí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 24.4.2007 8:46
Nedelejte s toho vedu je to namrzle vetsinou prvni kvety ranych odrud namrznou staci prizemni mraz 3stupne a je hotovo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.98 (?), 30.5.2007 12:34

Tak nevím jesli si to paní znovu přečte. Ale já ji naprosto chápu a nemyslím si, že v tom hledá vědu. Nám jahody taky nikdy nečernali a teď to bez postřiku proti květopasu nejde, také proti vrtuli třešňové (bez něj bych neměla ani jednu neprožranou třešničku) a proti dřepčíkovi (bez něj zase ředkvičky). Sehnala jsem proti výše jmenovaných škůdcům jeden jediný postřik, který mi poradil pán v prodejně "zahrádkář", kde sídli i kladenský zahrádkářský svaz a vše mi zabralo. Teď ovšem zkouším přejít na přírodnější techniky boje, čerpám z knih a informací o biozahrádkách, kde se využívá postřiku z jiných rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.48 (?), 30.5.2007 14:36
No jo, ale v loni nemrzlo ani u nás.....:)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.35 (?), 31.5.2007 22:52
Je to od mrazu. Na jaře to je často, aniž si to uvědomíte. Je to otázka chvíle brzy ráno, když je příhodné počasí /jasno, fouká od východu..../, ani si to neuvědomíte. Mrzne jen několik cm nad zemí a jen místy. Nemáte zahradz v kotlině, kam proudí studený vzduch se svahů?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.197 (?), 12.5.2008 11:36

Mou zkušeností je to, že černé květy jsou důsledek mrazu... Krásně je to vidět u stáleplodících odrůd, které na podzim nasadí na květ a na jaře pak květ vypadá, že by chtěl kvést, ale je černý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 87.179 (?), 12.5.2008 12:37

Souhlasím, je to zmrzlý květ. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika