Biool



alvav - (44) - 218.71 (?)
27.8.2014 13:45

Dobry den. Jak moc to redite? Dekuji. Alena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 42.61 (?), 28.6.2014 22:46, zobrazeno: 12094x

Máte někdo zkušenosti s Bioolem? Chtěla bych to vyzkoušet ale nechtěla bych si zničit celou letošní ůrodu.. děkuji za odpovědi :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vagabund - (48) - 220.250 (?), 30.6.2014 9:50

Dlouhou dobu mne trápí saví škůdci na jahodách (asi roztočík) a vyzkoušel jsem jak Sumithion super, tak i Vertimec 1,8EC, dokonce jsem jahody zlikvidoval a objednal nové, které jsem nasadil na jiný záhon, nic nepomohlo. Postřiky sice účinkovaly ale slabě. O možnosti použít Biool jsem se dověděl na internetu.
Biool je vlastně 55% řepkový olej. Používá se proti savým škůdcům. Použil jsem řepkový olej používaný běžně v kuchyni doplněný několika kapkami Jaru.
Začal jsem po sklizni v roce 2013. Po sklizni ostříhal listy a když narostly nové, tak je postříkal 3x v týdenním odstupu, koncentrací 10ml oleje na 1l vody.
Stříkal jsem šikmou tryskou abych se dostal snáze na spodní stranu listů. Každou rostlinu jsem postříkal jak z horní strany listů, tak ze spodní strany, tak z těsné blízkosti do srdíčka.
Asi za 14 dnů po posledním postřiku některé mladé lístky částečně nebo úplně zhnědly. Asi bylo množství vystříkané kapaliny tak na hranici únosnosti, ale žádné větší škody nevznikly.
Účinek postřiku řepkovým olejem se mi jeví jako zatím nejúčinnější ze všech dosud použitých i když ani ten není stoprocentní. Letos budu tento postup opakovat, ale budu dávat větší pozor na množství použité kapaliny a zvětším časové odstupy jednotlivých postřiků.
Bratr použil Biool proti třásněnkám na fuchsiích. Úplně je zlikvidoval. Bohužel třásněnky ale i fuchsie.
Doporučil bych při použití řepkového oleje a přípravků, které jej obsahují velkou opatrnost, a napřed vyzkoušet na několika málo rostlinách než postříkáme všechny. A hlavně to nepřehánět s koncentrací a hlavně v množství použité směsi na jednu rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 30.6.2014 10:39

Já si dělám postřik sama, ale používám olivový olej, stačí ten z pokrutin, je levnější. K tomu tekuté mýdlo a naředit vodou, mšice a ostatní savý hmyz likviduje. Postřik použiju tak 3x, většinou to stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 22.7.2014 23:26

Molice taky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alvav - (44) - 218.71 (?), 27.8.2014 13:45

Dobry den. Jak moc to redite? Dekuji. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika