Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Michale, Váš problém se jmenuje sviluška ovocná nebo chmelová.S tímto problémem se u dvou jablůněk potýkám také.Napadení je to závažné proto vyjímečně reaguji.Přemýšlel jsem, kde se stala chyba a začal listovat literaturu.Všechno začalo najednou zapadat do souvislostí.Loni jsem zjistil předčasný opad listí na dvou jabloních.Listy zhnědly a byly dole.Z jara opožděně rašily.Vzpoměl jsem si na loňský zásah proti mšicím.Ošetřuji pouze jednotlivě napadané letorosty.Nejvíce byly napadeny tyto dva stromy.Svojí pohodlností jsem použil kupovaný hotový postřik ve stříčce.Velká chyba, byl to zřejmě dryják, který vyhubil predátory a otevřel cestu k přemnožení svilušek.
Poučení:
1. používat pouze postřiky přísně selektivní proti mšicím či obaleči
2. zase jsem se přesvědčil.Nedbalost a pohodlnost se v zahradě navyplácí (lidský faktor)
3. Postřik proti svilušce vůbec nezabral
Řešení:
1. Modlit se a čekat zda to strom přežije.Zásadně nehnojit dusíkem, jen to zhoršíte.
2. Vysadit dravého roztoče Typhlodromus pyri (Biocont).Je to nejúčinější řešení proti sviluškám a přesně to udělám. - Mičurin II

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika