Žloutnutí a opadávání listů ibišku



host - 48.24 (?)
1.2.2016 13:14

Dobrý den, zkusil jste hnojit a zalévat vodou s nízkým obsahem vápníku - filtrovanou? Držím palce, ať Vám roste a kvete. Dáša

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 2.128 (?), 24.4.2011 16:22, zobrazeno: 36660x

Dobrý den,
mám pětiletý ibišek, jednou jsem přijel z dovolené a ibišek byl celý holý, protože nebyl zalitý, ibišek jsem zalil a on obrost malými lístečky, které později zežloutly a opadaly, takhle to bylo až do jara a na jaře jsem ho ostříhal, tak jak to má být a on znovu obrost listy, poté listy ze dvou třetin květiny znovu zežloutly a opadaly, a kdykoliv narostou nové listy, tak znovu zežloutnou a opadají. Ibišek je přesazený, kořeny má v pořádku a na listech nemá žádné škůdce, není v průvanu ani na přímém slunci, v místnosti má správnou teplotu a správnou vlhkost a z místa na místo ho nestěhuji. Poraďte mi prosím, nevím si rady. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.44 (?), 17.10.2011 7:59

Dobrý den, mám úplně stejný problém. Pokud najdete řešení, prosím o jeho zveřejnění. Děkuji. tanganika@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.24 (?), 1.2.2016 13:14

Dobrý den, zkusil jste hnojit a zalévat vodou s nízkým obsahem vápníku - filtrovanou? Držím palce, ať Vám roste a kvete. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 6.2.2016 23:27

Asi má poškozeny kořeny. Buď suchem, přehnojením nebo přemokřením. Nebo také kombinací.Kurýrování bývá náročné a zdlouhavé. Já bych osobně ibišek ostříhal tak, aby zůstal jenom jeden výhon. Všechno ostatní bych odstraňoval. Pokud vyrostou listy velké a rostlina je udrží, tak bych ji povolil další větvičku a tak dále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika