žloutnou listy draceny



Lucie D. - (1) 
30.7.2004 14:24, zobrazeno: 42096x
Každý den trhám z draceny asi 3-4 žluté listy. Myslím, že ji zalévám přiměřeně (asi 1-2x týdně), rozhodně není přelitá. Nerada bych o ni přišla, je již velkého vzrůstu.Prosím o radu, kdo by věděl, co s ní?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 95.11 (?), 28.3.2006 13:33
ahoj, ja mam doma 3 draceny a v obdobi prosinec-unor ji silne opadavaji uschle zlute listy...... nejvetsi dracena mi meri 170 a roste mi tak 6let. Vzheledem k tomu bych rekla, ze toto opadavani listu dracen je z toho duvovu, ze roste. Takze si myslim, ze nemusite mit strach. Zalevam 1x tydne v letním období 2x.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.2 (?), 18.11.2007 19:51
To neovládneš, je to přirozené - mě to dělá taky a to kolik let. Vůbec se nemusíš bát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 24.9.2010 10:34

Dobrý den,

mám také dracenu marginata, celkem 4 hrubé stonky v jednom květináči, ta největší má asi 2 m, nejmenší 45 cm. Zrovna ta nejmenší mi začala žloutnout a hnědnout, ale né listy "odspoda", ale všechny listy i ty nové. Nevím co s ní je, poradíte mi? Zalévám dostatečně 1x týdně, mám ji asi 1,5 roku, takže je zvyklá na takovou zálivku a krásně mi "bují", až teda teď na tu nejmenší :-(Děkuji předem za reakce. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.254 (?), 3.4.2015 18:57

Dámy, když listy draceny začnou žloutnout a opadávat, příčinou je průvan. Draceny jsou na něj velmi náchylné stejně jako i skoro všechny pokojové květiny. Je nesmysl co tady uvádíte ohledně toho, že listy opadávají, protože kytka roste. nejvíce listy žloutnou a opadávají právě v zimních měsících, protože když třeba jen na chvíli otevřeme okno aby jsme vyvětrali, kytka lehce ofoukne a je to. Stačí opravdu málo. v zimně proto doporučuji pokojové květiny dát co nejdále od oken a dveří. 

Aleš 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.138 (?), 4.5.2021 12:11

Dobrý den, mám týden koupenou dracenu z druhé ruky,,listy žloutnou, jsou na nich hnědé flíčky, na spodních listech.Jak se tady dočítám, asi se nachladila při převozu vzdáleném 30 km.Pak jsem ji pár dnů měla na schodišti, než šla domů.Zalila jsem do podmisky, protože zemina byla suchá, zkouším prstem, vodu vypila, přebytečnou vodu jsem vylila..Mám strach, že mi odejde. Od okna je vzdálená dost.Děkuji za radu.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika