Tlustice choroba listů - asi plíseň?



host - 195.205 (?) 
14.2.2016 14:22, zobrazeno: 30775x

Dobrý den,

posledních několik měsíců se peru u svých dvou tlustic s podivnou chrobou listů. Jenom krátce k tomu, co se s rostlinami předtím dělo. Starala se o ně moje máma, která si bohužel většinu rostlin plete s lekníny, takže vpodstatě plavaly ve vodě. Mně se jich zželelo, tak jsem se jich ujal. Zdály se mi nakažené nějakou plísňovou chorobou, tak jsem je přestříkal fungicidem Teldor 500 SC - nic lepšího jsem neměl, kořeny zalil slabě růžovým roztokem hypermanganu a přesadil do hlíny pro sukulenty. Posledních pár měsíců měly výrazně sníženou zálivku. Světlý povlak na listech stále přetrvával, ale vypadaly, že se jim začalo dařit lépe.

V posledních dnech se mi zdá, že se stav rostlin o něco zhoršil. Možná, že je nějaký člen rodiny tajně zalívá, ale ve vodě rozhodně nestojí, mají jen mokrou hlínu. A i kdyby, neměly by takhle vypadat. Podívejte se na fotky níže.

Co se týče umístění rostlin, rostliny jsou umístěny na parapetu u okna v normální obytné místnosti - lepší místo nemáme - ve sklepě není okno a byly by ve tmě a na chodbě v bytovce přes zimu i mrzne (chcíplo nám tam už pár kytek). U okna mají snad alespoň trochu zimu.

Může mi někdo poradit, co mám s rostlinami dělat? O jakou chorobu se jedná a jak ji léčit?

Děkuji za Vaši odpověď,

Dominik

Choroba listů
Choroba listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:23

Výrůstky ze stonků - asi vzdušné kořeny


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:25

Další fotky - podivné hnědé vykousnutí z listů

Tlustice choroba listů - asi plíseň?
Tlustice choroba listů - asi plíseň?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:26

Další fotka - silně nakažený list

Tlustice choroba listů
Tlustice choroba listů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:27

Fotka - spodek listů - je červrnohnědá barva normální stav?

Spodek listu
Spodek listu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:29

Fotka - umístění rostliny

Umístění rostliny
Umístění rostliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.228 (?), 14.2.2016 23:24

Spíš než plíseň mne napadlo: není posátá od svilušek? Jinak otázka na zalévání, ta zemina se na fotce zdá taková tmavá. Každopádně bych tam přidala větší podíl písku, prostě zemina na kaktusy a sukulenty, není taková,,rašelinová". A zalévat... jednou za 14dní trochu. Poznáte podle toho, že začne trochu svraštět listy. Umístění na okně ja dobré, ale mi připadne, že to máte na severním, nebo východním..je takové tmavé a tlustice vytáhlá. Ovšem všechno může být jen dojem z fotek, ono to klame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 14.2.2016 23:39

Bože, měla bych jít spát, nejde smazat předešlý příspěvek... tak ho prosím ignorujtewink...až teď jsem si přečetla váš vyčerpávající komentář, kde jste všechno dobře popsal. Takovéto,,ojínění" listů - mi připadne, že na tlustici bývá, nic jí nejspíš není(máma tlustici také měla) Jediný problém té vaší bude, jak jste zmínil - zálivka. Vůbec nesmí mít mokrý substrát! Je přelitá. Uberte a to hodně na zálivce. Zalije se trochu, až je substrát na pohled, ale úplně suchý, nejmíň do dvou centimetrů. Mámina byla velká, silná, pravidelně kvetla, cca metr vysoká i široká a rostla doslova jako bonsaj v malém terakotovém květináči, kde bylo sotva trochu vyprahlé hlíny, horní část kořenů měla vypouklých ven. Ani nevím, jestli ji ještě má, protože už tam nebydlím a neměla ji už moc kde mít... při té velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika