Smutnice v pokojových květinách



host - 119.90 (?)
12.9.2007 9:39
Momentalne bojuji s muskama pomoci super pasti. Docela to funguje. Do prazdne otevrene lahve od vina jsem nalil vodu s octem. Ta svou vuni laka mušky, ktere vlezou dovnitr a vetsinou tam uz i zustanou, kde se utopi v octu. Verim, ze ma taktika bude uspesna. Provozuij jiz par dni a lahev je k veceru plna lapenych musek.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 145.210 (?), 26.6.2007 19:58
Koupená půda se nechá přepálit v troubě a smutnice se vyhubí. Pak je nutné půdu zase smáčet, protože nechce nasát vodu ze zálivky. Mně se smutnice rozmnožili ve všech květníkách. Žluté lepivé štítky sice na chvíli pomohli, ale nezahubíte je, jenom nelítají po bytě, ale kořínky papaj pěkně dál. V květinářství mi doporučili Sumithion. Ředění jako na okrasné rostliny a dát na zálivku. Musí se ale zalít všechny květiny, které jsou v bytě!!! Rostliny nepoškodí a mám od nich pokoj už dobrý rok. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 93.77 (?), 1.7.2007 23:49
Jde o nadměrnou zálivku. Omezte ji a prolejte Mospilanem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.207 (?), 31.10.2008 14:02

když proliju mospilanem Nolinu neuškodí to květině?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.10 (?), 5.8.2007 0:41

No fuj tajxl, já mikrovlnku neradim, zkoušela  jsem to a strašně to smrdí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.226 (?), 30.7.2007 12:57
už to ti bylo řešené: parazitické hlístice viz. http://www.biocont.cz. ty budou žrát larvy smutnic dokud je nevyhubí... jednoduché, ekologické, účinné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.113 (?), 14.5.2013 10:16

Pripojuji podstatnou a vsude (i na tistenem navodu k hlisticim od biocontu) chybejici informaci - hlistice neaplikovat driveji jak minimalne 7 dni (idealne 14 dni) po aplikaci jakekoliv chemie (zalivce s Mospilanem a pod. pripravky). V odlisnem pripade je samotnou zbytkovou chemii v pude zahubite a tudiz pak nefunguji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.139 (?), 20.8.2007 12:57
Ahojky lidičky, já mám doma taky smutnice, to je strašnej mor! A ty žlutý lepáky sou k ničemu, sice počet smutnic trochu eliminujou, ale co s tím když tam furt jsou a kladou do kytek vajíčka a ty červíci žerou kytky! Se pak člověk může strašně divit, co těm kytkam je.... A taky sem zasadila plno semínek úžasnejch kytiček a furt sem si říkala cože nerostou, dokud sem jedno semínko (kávovníku) nevyhrabala a nekoukala jsem přímo do očí jednomu červíkovi! Přímo z toho semínka na mě koukal! Tak sem všecky kytky zalila Bioolem, tak uvidíme kdo z koho!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.139 (?), 2.9.2007 14:38

Tak nic. Smutnice žijou dál. Jedinej efekt co to mělo, tak na všech kytkách, které mám zasazeny v umělohmotných květináčích, tak na povrchu hlíny se vytvořila bílá plíseň. Bezva. Takže BIOOL nepoužívát. Smutnice lítaj dál. Takže jsem se rozhodla pro biologickou cestu z odkazu přede mnou. Takže uvidíme co se stane. Mladej si ze mě dělá legraci, že starý mouchy nahradím novýma. No tak doufám, že to bude mít již zmíněný geniální efekt a smutnice vezmou za sví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.90 (?), 12.9.2007 9:39
Momentalne bojuji s muskama pomoci super pasti. Docela to funguje. Do prazdne otevrene lahve od vina jsem nalil vodu s octem. Ta svou vuni laka mušky, ktere vlezou dovnitr a vetsinou tam uz i zustanou, kde se utopi v octu. Verim, ze ma taktika bude uspesna. Provozuij jiz par dni a lahev je k veceru plna lapenych musek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.31 (?), 12.9.2007 16:43
Na ty potvůrky jsem slyšela, že zabírá taky syrový brambor a položit ho na hlínu a po pár dnech ho nahradit novým. Jo a omezit zálivku... to je snad jasný... ten brambor nakrojit a nakrojenou stranou dát na hlínu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika