Ibišek a Břečťan



host - 84.73 (?) 
28.4.2011 7:51, zobrazeno: 8079x

Dobrý den, poraďte prosím, v poslední době mám problém s Ibiškem a pokojovým Břečťanem.Listy jsou jakoby vykousané, ale nanašel jsem na nich žádné škůdce, ani lupou. Pod květináčem jsou kousky listů... Přikládám foto Prosím o radu, Pavel.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.130 (?), 28.4.2011 10:10

Nemáte doma malé dítě? kočku? psa? nepouštíte třeba andulku prolétnout?... ale pozor, břečťan je jedovatý!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 28.4.2011 10:52

Alespoň na listu vpravo je vidět zaschlý tmavý okraj listu, jakoby to bylo od nějaké houbové choroby. Na zemi pak nacházíte zaschlé vydrolené kousky listů (i bez nějakého živočišného škůdce).

Ale žádný z listů není břečťan; spíše bych je přiřadil k Rhoicissusu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.73 (?), 28.4.2011 11:19

Díky za radu, asi to bude houbová choroba, poradíte nějaký přípravek? Mám doma Kuprikol, dal by se použít?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 28.4.2011 22:16

Jestli ty kousky listů na zemi jsou hnědé a suché, tak má pravdu p.Josef a postříkejte proti houb.chorobám. Jestli jsou zelené, tak vám to někdo (něco) oškubává. Podobným způsobem mi škube venku pes floxy... - v tom případě bych z bezpečnostních důvodů nestříkala.            Lída       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.90 (?), 2.5.2011 7:36

Tak jsem to postříkal Kuprikolem a třetí den zase ráno koukám další listy a jsou tam na listu takový světlejší flíčky, tak už fakt nevím. Jinak žádný zvířátka doma nemáme...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika