Fleky na listech gardénií



Suzanne222 - (7) - 23.93 (?) 
15.9.2009 19:53, zobrazeno: 17233x

Dobrý den,

mám asi půl roku gardénie, starám se o ně, jak mám (rosení, zalévání, hnojení, světlé stanoviště), nyní vyráží nové listy i kvetou. Během léta opadala část listů uvnitř keříku. Listy už nejsou tak svěže zelené, jak byly zpočátku, jsou tmavě zelené. Nyní jsou na některých listech (jen na několika málo z celé rostliny) fleky a žluté oblasti (viz obr.1). Asi na 3 listech jsem našla tvrdé bulky velikosti špenlíkové hlavičky asi uprostřed listu (viz obr.2). Celá rostlina má na sobě okrsky s bílým povlakem, o kterém se domnívám, že jde o vodní kámen z rosení. Může mi prosím někdo poradit podle fotografií, zda se nejedná o nějakého škůdce nebo chorobu?  Děkuji předem za rady.

obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 200.145 (?), 1.12.2009 19:17

Mám podobný problém na Gardenii Jasmině. Listy mají rovněž hnědé skvrny, které se rychle zvětšují, posléze list odpadne. Tvoří se dokonce i na úplně nových lístcích. Prosím zkušenější pěstitele o radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 2.12.2009 8:16

Podle mě je to fyziologický problém... náhlé změny teplot, přehnojení, zasolený či přelitý substrát... třeba se ale pletu.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.18 (?), 24.6.2015 14:16

Dobrý den taky jsem měla stejný problém a přišla jsem o celou rostlinku a né jednu, ale neodolala jsem a koupila si další a jdu na ní jinak a i časem jsem zjistila, že má ráda kořeny v teple a tak ji zalévam vlažnou vodou je na severní nebo může být ji na jižní straně a hnojim ji stejně jako azalky.Vždy když ji zaleju vlažnou vodou tak nahodí na květ a listy neshazuje a jsou leskle zelené, má ráda vlhkou zeminu stále a nejlépe dát větší misku naplnit keramzitem a zalévat do misky. Přeji hodně úspěchu v pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika